QQPlayer: لذت بردن از فیلم

بهرام یوسفی
رایگان

مطمئنا همه‌ی شما تعداد زیادی از پلیرهای اندرویدی را می‌شناسید و ما هم چندتایی از آن‌ها را در پانوشت به شما معرفی کرده‌ایم. امروز اما سراغ QQPlayer رفته‌ایم. اپلیکیشنی فوق‌العاده برای پخش فایل‌های ویدیویی که امکانات بسیار خوبی را در بستری زیبا برای شما آماده کرده است.

قبل از هر چیز باید سراغ ظاهر برنامه برویم. سادگی اگر با ایده و اجرای مناسبی نباشد، به هیچ وجه مسمر ثمر نخواهد بود. در QQPlayer اما این سادگی اما در کاربردی‌ترین شکل ممکن پیاده شده ‌است. برنامه بعد از باز شدن برای اولین بار یک دور اسکن کامل دستگاه شما را آغاز می‌کند. اولین بار بیش از دفعات بعد این کار طول خواهد کشید. سپس لیستی از ویدیو‌های موجود در گوشی یا تبلت را به شما نمایش خواهد داد. کافی‌ است که لیست را به سمت راست بکشید، حالا می‌توانید از بین فولدرهای مختلفی که در آن‌ها ویدیو‌هایتان قرار دارد، یکی را انتخاب کنید. به این ترتیب از سرگردانی بین تعداد زیادی ویدیو در امان خواهید ماند.

در مورد پشتیبانی این برنامه از فرمت‌های مختلف باید گفت که تیم QQ سنگ تمام گذاشته. ما مدل‌ها و فرمت‌های مختلف را در این برنامه باز کردیم و همگی روان و بی اشکال اجرا شدند. نکته بسیار مهم این‌که حتی ویدیوهای انکود x265 با فرمت mkv هم در این برنامه به خوبی اجرا شد. فقط در مورد آخری باید گفت که هنگام جلو یا عقب کردن ویدیو چیزی حدود نیم ثانیه باید صبر می‌کردیم که البته در میان دیگر برنامه‌ها این عملکرد بسیار عالی محسوب می‌شود.

در مورد زیرنوی باید گفت، اگر از زیرنویس‌های فارسی یا انگلیسی srt استفاده می‌کنید، با QQPlayer به مشکل نخواهید خورد. اما این برنامه تنها از فرمت‌های srt و smi پشتیبانی می‌کند و خبری از فرمت ass و sub نیست. در کنار این ایراد اما نکته بسیار خوبی هم در مورد بخش زیرنویس وجود دارد. این پخش‌کننده زیرنویس‌های گنجانده شده در فایل‌های mkv را هم تشخصی داده و به صورت خودکار برای شما پخش می‌کند.

نمای ظاهری خود پلیر هیچ چیز اضافه‌ای ندارد. شما با کلید‌های رایج مواجه هستید و با لمس صفحه آن‌ها به کنار رفته و تصویر به صورت تمام صفحه نمایش داده خواهد شد. دو کلید تنظیم نور و صدا هم در دو طرف صفحه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یک بخش تنظیمات کوچک در صفحه است که با لمس آن‌ گزینه‌هایی همچون انتخاب زیرنویس و انتخاب ترک صوتی باز می‌شود. اما بخش اسکرین‌شات از جذابیت‌های این تنظیمات است که به وسیله آن‌ می‌توانید از فیلم‌های خود عکس بگیرید. اگر هم در میانه‌ی دیدن فیلم بودید و آن را رها کردید، نگران نباشید، بعد از اجرای دوباره آن فیلم، پخش آن از همان جایی که قطع شده بود، از سر گرفته خواهد شد.

در آخر یک قابلیت خاص این برنامه را به شما معرفی کنیم. ساخت لیست پخش خصوصی. این لیست‌های پخش از دید عموم پنهان خواهند بود و تنها با پسورد درست می‌توان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. پس اگر کاربر حرفه‌ای در امر فیلم دیدن هستید و اگر به برنامه‌ای که همه‌ی فرمت‌ای ویدیویی را به شما نمایش می دهد، احتیاج دارید؛ نصب QQPlayer را از دست ندهید.

نقاط قوت

- اجرای روان با کم‌ترین میزان استفاده از منابع دستگاه

- اجرای اکثر فرمت‌های ویدیویی 

- اجرای فایل‌های انکود x265

- نمایش زیرنویس فارسی

- ساخت لیست پخش خصوصی

- محیط کاربری بسیار خوب

نقاط ضعف

QQPlayer هم مثل بیشتر پخش‌کننده‌های اندرویدی از فرمت‌های کم‌تر رایج زیرنویس پشتیبانی نمی‌کند

 

اپ‌استور کافه‌بازار
 • QQPlayer: لذت بردن از فیلم
 • QQPlayer: لذت بردن از فیلم
 • QQPlayer: لذت بردن از فیلم
 • QQPlayer: لذت بردن از فیلم
شرکت : QQ

نظرات

 • عکس کاربر
  adel (تایید نشده) / ۱۱ می ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام با تشکر از مطالبی که گذاشتید اما این نرم افزار x265 رو نشون نمیده لطفا راهنمایی کنید چطوری این انکود رو نمایش میده ممنون

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط