Soul Knight: نبرد با بیگانگان

سارا مرتضوی
رایگان

شاید از دوران اوج بازی‌های پیکسلی زمان زیادی گذشته باشد، اما هم‌چنان شاهد ارائه عناوین جدیدی در این سبک پرطرفدار هستیم. بازی‌های پیکسلی جزو آن دسته از بازی‌هایی هستند که یا بسیار طرفدار آن خواهید شد و یا اصلاً نمی‌توانید تحملشان کنید! هرچند سازندگان این بازی‌ها سعی می‌کنند با ارائه جزئیات بیش‌تر و اضافه کردن آیتم‌های جذاب در محصول خود، مخاطبان بیش‌تری را به خود جلب کنند. حال چه بخواهیم، چه نخواهیم این بازی‌ها کماکان در حال ساخته شدن هستند و اگر منصفانه قضاوت کنیم الحق هم که گاهی در میان‌شان به عناوین فوق‌العاده‌ای برخورد می‌کنیم. بازی Soul Knight دقیقاً یکی از همین عناوینی است که علی رغم سبک قدیمی خود، عنوان بی‌نهایت جذاب و سرگرم‌کننده‌ای است. با ما در ادامه همراه باشید. 

 مرور بازی:

داستان بازی در زمان‌های دور در جریان است، زمان شمشیر و اسلحه! در آن دوران سنگی جادویی وجود داشت که تعادل را در دنیا برقرار می‌کرد. روزی تعدادی موجود فضایی حمله کرده و این سنگ جادویی را با خود می‎‌برند. حالا در این بین که دنیا در معرض خطری جدی قرار گرفته، شما باید به نبرد با این موجودات بیگانه بپردازید و سنگ جادویی را پس بگیرید. 

Soul Knight: نبرد با بیگانگان

همان‌طور که دیدید، بازی داستان خوب و جذابی را برای شروع انتخاب کرده است. در بدو ورود، با محیط و گرافیک پیکسلی بازی برخورد می‌کنید که الحق بسیار خوب و جذاب از کار درآمده. کاراکتر اصلی بازی که یک مبارز کوچک است، به همراه حیوان وفادارش که گربه سیاه رنگ کوچکی است و نیز تعدادی دیگر از شخصیت‌ها و کاراکترهای اصلی بازی، همگی طراحی پیکسلی و بامزه‌ای دارند.  

با شروع بازی، شما همراه با حیوان وفادار خود وارد محیطی دو بعدی خواهید شد. سیستم کنترل و جهت‌دهی بازی که بسیار راحت و روان طراحی شده، به راستی یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت آن است. برای کنترل شخصیت اصلی تنها لازم است با انگشت چپ خود صفحه را لمس کرده و برای شلیک و یا استفاده از اسلحه‌های مختلفی که بازی در اختیارتان قرار می‌دهد، می‌توانید از دست راست خود استفاده کنید. گربه شما هم همیشه در کنارتان خواهد بود و برای هدایتش نیازی نیست کار خاصی انجام دهید، نکته جالب این است که دشمنان بازی نمی‌توانند آسیبی به این حیوان بزنند!

Soul Knight: نبرد با بیگانگان

هر مرحله بازی از تعدادی اتاق متصل به هم تشکیل شده که شما باید با گذراندن تک تک آن‌ها و نابودی دشمنانی که در مسیرتان قرار می‌گیرند، به اتاق اصلی و یا همان سیاه‌چاله برسید! این سیاه چاله وسیله انتقال شما به مرحله بعدی بازی خواهد بود.

در این بازی خبری از سیو و ذخیره‌سازی نیست. شما باید مراحل را یکی پس از دیگری به پایان رسانید، درحالی‌که دائم باید حواس‌تان به ذخیره سلامتی و تعداد مهمات‌تان نیز باشد. در طول بازی و در گوشه و کنار اتاق‌هایی که در مسیر شما قرار می‌گیرد، آیتم‌های مختلفی مانند اسلحه و انواع معجون‌های سلامتی و صندوق‌های پر از سکه انتظار شما را می‌کشند. در نتیجه برای پیشرفت بهتر در بازی  باید خوب تمام نقاط مپ را جستجو کنید. 

Soul Knight: نبرد با بیگانگان

همان‌طور که گفتیم این بازی به دلیل سبک خاص خود طراحی و گرافیک پیکسلی دارد. سازندگان الحق برای طراحی مراحل سنگ تمام گذاشته‌اند؛ بازی در هر مرحله بازیکن را با جزئیات بی‌شمار خود غافلگیر می‌کند. اما جدا از همه این موارد بد نیست اشاره مستقیمی به منوی فوق‌العاده جذاب، خلاقانه و منحصر به فرد این بازی نیز داشته باشیم. منوی بازی به قدری جذاب و هوشمندانه طراحی شده که به سختی می‌توان از آن دل کند و وارد بازی اصلی شد.

در منوی بازی که به شکل یک اتاق طراحی شده، غیر از کاراکتر اصلی شاهد تعدادی کاراکتر دیگر نیز هستیم که هر کدام عناوین و قابلیت‌های خاص خود را دارند و در حال حاضر در گوشه‌ای از این اتاق مشغول به انجام کاری هستند. شما برای استفاده از این کاراکترها باید تعداد مشخصی سکه که در طول بازی جمع کرده‌اید، پرداخت کنید. بخش جذاب دیگر این منو راه‌پله‌ای است که به کلکسیون سلاح‌ها و دشمنان بازی ختم می‌شود. در این راهرو تصویر تمامی سلاح‌هایی که در بازی جمع‌آوری کرده و یا دشمنانی که با آن‌ها برخورد می‌کنید بروی دیوار به تصویر کشیده شده‌اند. 

Soul Knight: نبرد با بیگانگان

Soul Knight جزئیات و امکانات بسیاری در اختیارتان قرار می‌دهد. تنوع مراحل، اسلحه‌ها و جزئیات بازی به قدری زیاد است که پرداختن به همه آن‌ها در این مطلب نمی‌گنجد. پیشنهاد می‌کنیم اگر از طرفداران بازی‌های اکشن و گرافیک‌های پیکسلی هستید، برای تجربه این عنوان لحظه‌ای تردید نکنید. 

اپ‌استور کافه‌بازار
  • Soul Knight: نبرد با بیگانگان
  • Soul Knight: نبرد با بیگانگان
  • Soul Knight: نبرد با بیگانگان
  • Soul Knight: نبرد با بیگانگان
شرکت : ChillyRoom
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط