SoundHound : آهنگ مورد علاقه‌تان را پیدا کنید

بهرام یوسفی
رایگان

احتمالا شما هم درگیر این مسئله‌ بوده‌اید که آهنگی درون گوشی خود دارید اما نه اسم خواننده‌اش را می‌دانید و نه اسم آهنگ را. به طور معمول مجبور خواهید شد که بخشی از متن آهنگ را گوگل کنید تا شاید به متن آهنگ مورد نظرتان برسید. SoundHound اما ابزاری است که شما را از این کار بی‌نیاز می‌کند. کافی است آهنگ خود را به اون بدهید تا او خواننده و آهنگ مورد نظر را به شما معرفی کند!

کار کردن با این برنامه بسیار ساده‌ است. برنامه را نصب کنید و بعد از باز کردن آن روی لوگوی بزرگی که در وسط وجود دارد تپ کنید و آن را نگه دارید.این برنامه به صدای محیط گوش می‌دهد و صدای آهنگی که در حال پخش است را گوش می‌دهد. عموما بین ده تا ۲۰ ثانیه از آهنگ برای پیدا کردن اثری که به دنبالش هستید برای او کافی است. سپس او بعد از جستجویی کوتاه اطلاعات آهنگ مورد نظر شما را نمایش می‌دهد.

این اطلاعات تنها شامل اسم خواننده و آهنگ نمی‌شود. زیر عکس خواننده اسم او قرار دارد که با کلیک بر روی آن اطلاعات جامعی در مورد اونمایش داده می‌شود. اطلاعاتی از قبیل روز تولد، زندگی‌نامه‌ای مختصر، کارهای ارائه شده و ... . از نکات جذاب این بخش ارائه شبکه‌های اجتماعی رسمی خواننده‌هاست که می‌توانید با لمس آیکون هر شبکه وی را دنبال کنید. اطلاعات آلبوم هم به صورت کامل موجود است و متن ترانه‌ی مورد نظر شما هم به صورت کامل به شما نشان داده خواهد شد. یک پیش‌نمایش ۳۰ ثانیه‌ای از آهنگ هم قرار دارد که می‌توانید به آن گوش دهید. در کنار آن‌ها امکان گوش کردن از روی اسپاتیفای و دانلود از روی گوگل موزیک هم وجود دارد. در نهایت اگر چندین آهنگ را در روزهای مختلف جستجو کردید، نگران نتایج قبلی خود نباشید که درون برنامه آرشیو شده تا هر موقع خواستید به آن دسترسی داشته باشید.

 SoundHound اگر چه تنها برنامه‌ای برای گشتن به دنبال آهنگ مورد علاقه‌تان است، اما ابزارهای جالبی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. برای مثال لیستی از برترین آهنگ‌ها در چارت‌های مختلف و لیست خوانندگانی که در این روز متولد شده‌اند در برنامه موجود است. متاسفانه به خاطر مشکلات کپی‌رایت امکان گوش کردن به آهنگا به صورت آنلاین در برنامه وجود ندارد، اما در تمامی بخش‌ها به شما لینک اسپاتیفای داده می‌شود که بتوانید به آهنگ‌ها گوش کنید.

این برنامه برای تشخیص آهنگ‌ها از پارامترهای مختلفی استفاده می‌کند که سرعت و دقت بالایی را برایش به ارمغان آورده. گاهی با زمزه آهنگ و خواندن متن آن نیز به نتیجه خواهید رسید و همیشه نیاز به نسخه‌ای از آهنگ ندارید.

نقاط قوت

- جتسجوی بسیار کارآمد برای پیدا کردن موسیقی

- پیش‌نمایش برای آهنگ‌ها

- اطلاعات کامل در مورد خواننده و آهنگ

- امکانات جانبی مثل لیست موزیک‌های برتر چارت‌های مختلف

- گستره بسیار بزرگی از انواع آهنگ‌ها در ژانرهای مختلف

 

کافه‌بازار
 • SoundHound : آهنگ مورد علاقه‌تان را پیدا کنید
 • SoundHound : آهنگ مورد علاقه‌تان را پیدا کنید
 • SoundHound : آهنگ مورد علاقه‌تان را پیدا کنید
 • SoundHound : آهنگ مورد علاقه‌تان را پیدا کنید
شرکت : SoundHound Inc.

نظرات

 • عکس کاربر
  ali (تایید نشده) / ۰۲ می ۲۰۱۷ پاسخ

  آهنگ عربی گذاشتم جواب نمیده

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط