Transparent weather clock: ویجتهای زیبای هواشناسی

بهرام یوسفی
رایگان

از مهمترین عناصر در مورد اپلیکیشنهای هواشناسی، میتوان به ویجت‌ها اشاره کرد که سهم شایانی برای بهبود چهره و همچنین رساندن اطلاعات آب و هوایی در دسترس‌ترین حالت ممکن به کاربر را دارند. اما در نهایت اطلاعات صحیح و کامل به همراه پیش‌بینی‌ آب و هوا در روزهای آینده نیز مهم است که همگی این موارد را می‌توانید در Transparent weather clock بیابید.

در مورد ظاهر باید گفت؛ Transparent weather clock بسیار زیبا و دل‌رباست. پس‌زمینه آن با تغییر روز یا تغییرات آب و هوایی تغییر می‌کند تا با حال و هوای روزانه شما جور باشد. اطلاعات در برگه‌های جداگانه قرار گرفته‌اند تا به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید و آیکون‌ها با طراحی زیبایی برای وضعیت‌های مختلف آماده شده‌اند.

در ابتدا باید گفت اطلاعات هواشناسی این برنامه از سایت Foreca.com به دست می‌آید که از منابع قابل اتکا محسوب می‌شود. در همان صفحه‌ی ابتدایی تقریبا اطلاعات مورد نیاز خود را جمع‌آوری می‌کنید. ساعت، وضعیت جوی، دما، فشار، سرعت و جهت باد، رطوبت و ... و حتی وضعیت قرار گیری ماه. نکته جالب در مورد طراحی صفحه ابتدایی، نمایشی مختصر از وضعیت آب و هوایی در روزهای آینده‌ست.

برای اطلاعات بیشتر باید به برگه‌های دیگر مراجعه کنید. مثلا در برگه دوم به صورت ساعتی، پیش‌بینی آب و هوا ذکر شده و این تنها شامل دما و وضعیت جوی نمی‌شود و اطلاعات کاملی تا حد رطوبت و شاخص UV را نیز در بر می‌گیرد. برگه سوم اما جذاب تر هم می‌شود. در این برگه بر اساس پیش‌بینی ساعتی یک نمودار برای شاخص‌های مختلف می‌بینید. این نمودار در روزهایی که نوسان هوا بالاست فوق‌العاده به درک بهتر وضعیت آب و هوایی کمک می‌کند.

پیش‌بینی وزش باد و حالت قرار گیری ماه هم برای خود برگه‌هایی جدا دارند. برگه مربوط به وضعیت باد، با توجه به شرایط جوی بعضی شهرها بسیار ثمر بخش خواهد. این پیش‌بینی که به صورت ساعتی و با توضیح ساعت و جهت آن قید شده تا دو روز آینده را شامل می‌شود.

اما همانطور که اشاره شد، ویجت‌ها بخش مهمی از این برنامه را تشکیل می‌دهند. ۱۱ ویجت ترانسپرنت که نشانگر ساعت و وضعیت آب و هوایی هستند، در سایزهای مختلف به اندورید اضافه خواهد شد که از هر کدام آن‌ها که خواستید می‌توانید در برنامه بهره ببرید.

به همه‌ی موراد اشاره کردیم اما به سراغ تنظیمات نرفتیم. یکی دیگر از نقاط قوت  Transparent weather clock تنظیمات مربوط به شخصی‌سازی آن محسوب می‌شود. به طور معمول شما در برنامه‌های هواشناسی نهایتا بتوانید شاخص درجه حرارت را از سانتیگراد به فارنهایت تغییر دهید. اما در این اپلیکیشن واحد باد و فشار هم قابل تغییرند.شیوه نمایش ساعت و اطلاعات نیز قابل تغییرند و می‌توانید هشدا‌رها را از همه لحاظ تغییر دهید. با این حساب باید گفت این برنامه حقیقتا نرم‌افزار کاملی در دسته هواشناسی محسوب می‌شود و بی‌جهت نیست که بیش از ۱۰ میلیون بار بر روی پلی‌استور دانلود داشته.

نقاط قوت:

- رابط کاربری بسیار خوب

- اطلاعات دقیق هواشناسی 

- ۱۱ ویجت در سایز‌های مختلف با قابلیت تغییر اندازه

- تنظیمات شخصی‌سازی کامل

کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • Transparent weather clock: ویجتهای زیبای هواشناسی
  • Transparent weather clock: ویجتهای زیبای هواشناسی
  • Transparent weather clock: ویجتهای زیبای هواشناسی
  • Transparent weather clock: ویجتهای زیبای هواشناسی
شرکت : MACHAPP Software Ltd
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط