شما اینجا هستید

سلامت

شاید خیلی از ما تا یک سنی‌ خیلی کاری به کار سالم زندگی کردن نداشته باشیم و در این زمینه‌ها بی‌خیالی طی کنیم، تا یک وقتی به خودمان بیاییم و ببینیم داد بدن بیچاره از بی‌تحرکی و بد‌غذایی و بدخوابی در آمده. حتی اگر اینقدر هم از مرحله پرت نباشیم، به مشاوره همیشگی در مورد برنامه غذایی و...

تا حالا فکر کرده‌اید همین میکروفون ساده به کار رفته در تلفن هوشمند شما، چقدر می‌تواند کارایی داشته باشد؟! حسگر حرکتی (ژیروسکوپ) چطور؟!

عموما افراد تصور می‌کنند که میکروفون تلفن همراهشان تنها برای استفاده در تماس‌ها و نهایتا ضبط کردن صداها کاربرد دارد اما اگر در ادامه با ما همراه باشید متوجه خواهید شد که یکی از بهترین و کم‌نظیرترین اپلیکیشن‌های منتشر شده برای پلتفرم‌های مبتنی بر سیستم عامل iOS و اندروید با استفاده از همین میکروفون و حسگر حرکتی به بهترین و دقیق‌ترین شکل ممکن خواب شما را آنالیز کرده و در...

شب‌ها خوب نمی‌خوابید؟ نیمه‌های شب بیدار می‌شوید و تا صبح خوابتان نمی‌برد؟ White Noise را امتحان کنید!

برای انسانی که همیشه برای حل مشکلش به دنبال قرص‌های خواب‌آور بوده، وجود یک اپلیکیشن، راه‌ حلی کوتاه و در دسترس و البته بدون عوارض است! 

White Noise یک اپلیکیشن موبایل است...

/ ۲۲ ژوئن ۲۰۱۷

عسل از قدیمی ترین و نخستین شیرین کننده هایی است که انسان استفاده کرده است و شامل قندهایی چون گلوکز، فروکتوز، مواد معدنی همچون منیزیم، پتاسیم، کلسیم، کلریدسدیم، گوگرد، آهن و فسفات است. همچنین عسل‌ها بسته به نوع و کیفیت ویتامین‌های مختلفی را دارند و به دلیل وجود همین مواد مغزی عسل برترین غذای انسان شناخته می‌شود.

استفاده مداوم از میوه‌ها در فصل‌های مختلف باعث ایمنی و تقویت بدن می‌شود. بسیاری از مردم مشکلات و بیماری‌های خود را از طریق میوه‌ها و خام گیاهخواری درمان می‌کنند و هیچ اعتقادی به داروهای شیمیایی ندارند. ازین رو هر ساله تعداد زیادی کتاب و کتابچه راجب میوه‌ها و خواص آنها چاپ می‌شود.

در دنیای پرهیاهوی امروزی، چقدر جای آرامش و سکوت خالیست، فضایی دور از سرو صدای ماشین‌ها.

خیلی از انسان‌های مدرن امروزی، روز و شب برای رسیدن به آرامش و رفاه تلاش می‌کنند، در حالی که نه تنها چنین چیزی به دست نمی‌آورند، بلکه حتی شب‌ها نیز به راحتی نمی‌خوابند، بسیاری از ساعات روز را با استرس و اضطراب طی کرده و نمی‌توانند فکرهای مزاحم را از سرشان بیرون کنند.

بسیاری از افراد دوست دارند صورت خود را به صورت موضعی چاق کنند یا برخی دیگر، در زمان رژیم گرفتن، با مشکل لاغری غیرنرمال صورت روبه رو می‌شوند.

اپلیکیشنی که امروز به آن می‌پردازیم، «چاق شدن صورت» نام دارد که راه حل‌هایی برای این افراد، ارائه داده است.

در ادامه با پانوشت همراه باشید.

روز به روز، آثار مثبت بیشتری از توسعه و پیشرفت تکنولوژی را شاهد هستیم. حتی ما در پانوشت، هر روز اپلیکیشن‌های زیادی را نقد می‌کنیم و از نقاط قوتشان می‌نویسیم تا شاید به کاربران ثابت کنیم که تکنولوژی چقدر در زندگی همه ی ما رخنه کرده است. اما به نظر می‌رسد که در قسمت نقاط ضعف بسیاری از این برنامه‌ها، باید کلمه‌ای ساده به نام «چاقی» را لحاظ کنیم!

تغذیه و اعمال مادران در دوران بارداری بر شخصیت و سلامت کودک بسیار تاثیرگذارند. به همین دلیل، مادران باردار باید حساسیت ویژه‌ای روی کارها و تغذیه خود داشته باشند و برای انجام هر کاری، احوال کودک خود را نیز در نظر بگیرند.

این روزها هزینه‌‌ی باشگاه‌ها و مربی‌های کارکشته سرسام‌آور است. اما تمرینات مناسب با توانایی بدن و همچنین انجام دادن صحیح آن‌ها اهمیت فراوانی دارند. پس یا باید با کمک مربی‌های این رشته تمرینات لازم را فرا گرفت و یا به برنامه‌ها و تکنولوژی‌های جدید برای حفظ تناسب اندام خود پناه برد. یکی از حرکت‌های پایه که در اکثر تمرینات ورزشی وجود دارد تمرین Push up یا همان شنا است.

/ ۳۰ می ۲۰۱۷

ورزش و تغذیه دو عامل اساسی در سلامت انسان هستند. تمام رسانه‌ها، پزشکان و افراد مختلف بر این موضوع تاکید می‌کنند. انواع برنامه‌های ورزشی و رژیم‌های غذایی که درموردشان می‌شنویم گویای اهمیت این مسئله هستند. اما فعالیت‌های ورزشی باید درست و با توجه به توانایی شخص صورت بگیرند. شناسایی قدرت و توانایی هر فرد کار راحتی نیست و محاسبات و اندازه‌گیری‌های دقیقی لازم دارد.

ضربان قلب انسان‌ها در هر حالتی متغیر است. هنگام فعالیت‌های سخت تند‌تر می‌زند و هنگام استراحت آرام‌تر. روش قدیمی و معمول برای دانستن ضربان قلب، گرفتن رگ دست یا گردن است اما این روش بسیار دقیق نیست یا بسیاری در پیدا کردن رگ خود مشکل پیدا می‌کنند. دنیای تکنولوژی برای این مشکل هم راهکارهای خود را به وجود آورد. انواع Smart Watch ها و دستگاه‌های مخصوص اندازه‌گیری ضربان قلب به وجود آمدند.

شکم بزرگ و پهلوهای افتاده از آن عواملی هستند که تاثیر مستقیمی با ظاهر، سلامتی و در نهایت اعتماد به نفس افراد دارند. اگر شما نیز از وضعیت ظاهری خود ناراضی هستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

صفحه‌ها