شما اینجا هستید

ویدیو و رسانه

این روزها که تمام لحظات زندگیمان در عکس‌ها و فیلم‌ها ثبت شده‌اند و همه تب این را داریم که آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذاریم برنامه‌های زیادی هم برای ادیت کردن این عکس‌ها و ویدئو‌ها ایجاد شده‌اند. برنامه‌هایی که نه تنها افراد حرفه‌ای بلکه تمامی آدم‌های معمولی نیز توانایی استفاده از آن‌ها را دارند و فرم و ظاهری جذاب و به‌یادماندنی به تصاویر ما می‌دهند.

به نظر بسیاری از ما ویرایش کردن عکس و ویدئو کار راحتی نیست. برنامه‌های مختلفی که برای ویرایش عکس به وجود آمده‌اند باعث شده‌اند که این عقیده درباره ویرایش عکس شدت کمتری داشته باشد. اما وقتی حرف از ویرایش ویدئو می‌شود، ممکن است خیلی‌ها عقب بکشند و بگویند این یکی کار ما نیست! اما باور کنید که ادیت کردن ویدئو هم به همان سادگی عکس است.

برای خیلی از افراد، دیدن پخش زنده‌ی نقاط مختلف دنیا، جذابیت زیادی دارد، برای شما چطور؟ آیا دوست دارید بدانید در این لحظه در آفریقا چه می‌گذرد؟ یا در خیابان‌های لندن چه خبر است؟ کجای دنیا شب شده و کجای دنیا هنوز روز است؟

برای خیلی‌ها، مخصوصا بچه‌ها تماشای تلویزیون تبدیل به یک سرگرمی اعتیاد آور شده و خیلی از ما‌ها عادت داریم که روزانه ساعات زیادی را با خیره شدن به این جعبه جادو بگذرانیم. این برنامه‌های مختلف‌ رنگارنگ به راحتی می‌توانند همه روز ما را سرگرم کنند در صورتی که شاید در پایان چیزی عاید ما نشود و هیچ چیز یاد نگرفته باشیم. اعتیاد به تلویزیون خود یک معظل است...

/ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

حتما دل شما نیز برای خانه‌ی خدا تنگ شده و مشتاق زیارت هستید. درست است که هیچ چیز جای زیارت کعبه و مدینه از نزدیک را نمی‌گیرد، اما اپلیکیشن‌هایی هستند که شما را به صورت مجازی به زیارت می‌برند و دلتان را به محلی که می‌خواهید نزدیک می‌کنند.

اگر شما نیز دلتان زیارت خانه‌ی خدا را می‌خواهد، با پانوشت در نقد و بررسی اپلیکیشن «مشاهده‌ی زنده‌ مکه و مدینه» همراه باشید.

/ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

رفتن به حرم اباعبدالله‌الحسین (ع) خواسته‌ی قلبی هر مسلمانی است، ایرانی‌ها نیز ارادت خاصی به این حضرت دارند و در ایام سوگواری عاشورا و تاسوعای حسینی، خود را برای زیارت به این مکان مقدس می‌رسانند. شما نیز آرزوی زیارت این حضرت را دارید؟ شاید این اپلیکیشن راه‌گشای شما باشد.

با پانوشت در نقد و بررسی اپلیکیشن «پخش زنده‌ی کربلا» همراه باشید.

زیارت ائمه و دیدار با معصومان، آنقدر با ارزش است که حتی از راه دور هم ثواب دارد. اما این بار تکنولوژی نیز به مذهب پیوسته است و برای کسانی که دلشان زیارت امام رضا (ع) را می‌خواهد اما به هر دلیلی نمی‌توانند به مشهد بروند، راه حلی اندیشیده است.

برای پیگیری برنامه‌های مختلف تلوزیونی همچون سریال‌ها یا مسابقات ورزشی، بهتر است اطلاع درستی از زمان پخش این برنامه‌ها داشته باشید. "چی‌داره" هم اپلیکیشنی است که در این زمینه شما را همراهی می‌کند.

µTorrent یکی از محصولات شرکت BitTorrent, Inc. است که بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد. این برنامه که ابتدا برای سیستم عامل‌های ویندوز کامپیوتر‌های شخصی به‌وجود آمد، به علت سرعت و کیفیت بالای آن مورد استقبال همگانی قرار گرفت. این شرکت در ادامه‌ی نسخه‌های پیشرفته‌تر µTorrent برنامه BitTorrent را نیز روانه بازار کرد. این شرکت با ایجاد نسخه‌های موبایل کار را برای کاربران خود آسانتر کرد.

نام تصویر دنیای هنر به نوعی برای همه ما آشناست؛ رسانه خصوصی که فعالیت خود را از سال ۷۹ شمسی آغاز کرده و به ارائه به روزترین فیلم‌های داخلی، خارجی و انیمیشن می‌پرداخت. به تازگی این کمپانی جهت تکمیل خدمات خود، اپلیکیشنی را با همین نام روانه بازار کرده تا کاربران در هر جا و هر زمان بتوانند به مشاهده فیلم‌های مورد علاقه خود بپردازند.

صفحه‌ها