شما اینجا هستید

ویدیو و رسانه

چند صباحیست که ارائه محتوای آموزشی، خبری و سرگرمی در قالب ویدئو، با استقبال گسترده کاربران مواجه شده است. در همین راستا سرویس‌های پخش آنلاین بسیاری توسعه یافته‌اند که در کم‌ترین زمان ممکن شما را به هزاران ویدئو ارزشمند سوق می‌دهند.

از گذشته تاکنون، تماشای فیلم و سریال بخش عظیمی از سرگرمی مردم اقصی نقاط جهان را تشکیل می‌دهد. با گسترش روزافزون فناوری و پیدایش نرم افزارهای موبایلی، دسترسی راحت‌تر و سریع‌تری به فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها نیز پدید آمده است.

تا به حال با خودتان اندیشیده‌اید که چرا بعضی از بزرگسالان علاقه شدیدی به تماشای کارتون دارند و به اصطلاح خودمان، کودک درونشان هنوز زنده است؟ از نظر روانشناسان، علاقه‌مندی به تماشای انیمیشن در دوران بزرگسالی نوعی از بازگشت به دوران کودکی محسوب می‌شود. با افزایش سن و مشغلات روزمره، به مرور زمان بزرگسالان از دنیای شیرین کودکی فاصله گرفته و درگیر دنیای شلوغ خود می‌شوند.

در سال‌های اخیر تماشای ویدئوهای جالب، خنده‌دار و حتی آموزشی به یکی از ارکان اصلی سرگرمی‌ها تبدیل شده است. از این رو، کانال‌ها، پیج‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی روانه بازار شده‌اند که هر یک به نوعی این نیاز کاربران را پاسخگو هستند. اپلیکیشنی که امروز قصد معرفی و بررسی آن را داریم، هزاران ویدئو در حوزه‌های محتوایی مختلف را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

هیچ چیز به مانند تماشای مسابقات هیجان انگیز فوتبال نمی‌تواند طرفداران دوآتیشه این ورزش محبوب را به وجد بیاورد؛ اما قاعدتا دنبال کردن تمامی این مسابقات با زندگی پر مشغله امروزی ما سازگار نیست! جای هیچ گونه نگرانی نیست، با استفاده از اپلیکیشنی که نقد و بررسی آن پیش روی شماست، در هر زمان و هر مکان که اراده کنید به محتوای ورزشی مورد نظر خود دسترسی خواهید داشت.

این روزها که تمام لحظات زندگیمان در عکس‌ها و فیلم‌ها ثبت شده‌اند و همه تب این را داریم که آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذاریم برنامه‌های زیادی هم برای ادیت کردن این عکس‌ها و ویدئو‌ها ایجاد شده‌اند. برنامه‌هایی که نه تنها افراد حرفه‌ای بلکه تمامی آدم‌های معمولی نیز توانایی استفاده از آن‌ها را دارند و فرم و ظاهری جذاب و به‌یادماندنی به تصاویر ما می‌دهند.

به نظر بسیاری از ما ویرایش کردن عکس و ویدئو کار راحتی نیست. برنامه‌های مختلفی که برای ویرایش عکس به وجود آمده‌اند باعث شده‌اند که این عقیده درباره ویرایش عکس شدت کمتری داشته باشد. اما وقتی حرف از ویرایش ویدئو می‌شود، ممکن است خیلی‌ها عقب بکشند و بگویند این یکی کار ما نیست! اما باور کنید که ادیت کردن ویدئو هم به همان سادگی عکس است.

برای خیلی از افراد، دیدن پخش زنده‌ی نقاط مختلف دنیا، جذابیت زیادی دارد، برای شما چطور؟ آیا دوست دارید بدانید در این لحظه در آفریقا چه می‌گذرد؟ یا در خیابان‌های لندن چه خبر است؟ کجای دنیا شب شده و کجای دنیا هنوز روز است؟

برای خیلی‌ها، مخصوصا بچه‌ها تماشای تلویزیون تبدیل به یک سرگرمی اعتیاد آور شده و خیلی از ما‌ها عادت داریم که روزانه ساعات زیادی را با خیره شدن به این جعبه جادو بگذرانیم. این برنامه‌های مختلف‌ رنگارنگ به راحتی می‌توانند همه روز ما را سرگرم کنند در صورتی که شاید در پایان چیزی عاید ما نشود و هیچ چیز یاد نگرفته باشیم. اعتیاد به تلویزیون خود یک معظل است...

حتما دل شما نیز برای خانه‌ی خدا تنگ شده و مشتاق زیارت هستید. درست است که هیچ چیز جای زیارت کعبه و مدینه از نزدیک را نمی‌گیرد، اما اپلیکیشن‌هایی هستند که شما را به صورت مجازی به زیارت می‌برند و دلتان را به محلی که می‌خواهید نزدیک می‌کنند.

اگر شما نیز دلتان زیارت خانه‌ی خدا را می‌خواهد، با پانوشت در نقد و بررسی اپلیکیشن «مشاهده‌ی زنده‌ مکه و مدینه» همراه باشید.

صفحه‌ها