شما اینجا هستید

پیام رسان

توسعه دهندگان تلگرام با عرضه‌ی این برنامه، پا به میدان رقابت با اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی مانند واتس‌آپ گذاشتند و با ایده و خلاقیت‌هایی که در تلگرام پیاده کردند، مدت زیادی نگذشت که حتی از رقبای خود...

این روزها اپلیکیشن‌های پیام رسان، به جزئی جدا نشدنی از زندگی مردم تبدیل شده‌اند. در ایران نیز کاربران زیادی از تلگرام، واتس اپ، وایبر و ده‌ها برنامه‌ی دیگر بهره می‌برند و روابط مجازی خود را مدیریت می‌کنند.

اینکه همیشه به یک شبکه‌ی پیام رسان وابسته باشیم، باعث می‌شود تا بدون آن ارتباطات خود را از دست بدهیم؛ پس بد نیست با یکی از بهترین برنامه‌های پیام رسان...

امروزه محبوبیت پیام رسان تلگرام بر کسی پوشیده نیست؛ اپلیکیشنی که علی رغم سریع و امن بودنش دارای یک عیب بزرگ است، "عدم امکان برقراری تماس تصویری". به منظور جبران این خلاء، پیام رسان‌های متعددی روانه بازار شدند که امروز قصد داریم به معرفی نمونه‌ای از آن‌ها بپردازیم. پس ما را در نقد و بررسی پیام رسان...

بی‌شک تلگرام یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای پیام‌رسان بین ماست. روزانه وقت زیادی از ما در این شبکه‌ی اجتماعی صرف می‌شود. اگر از کاربران قدیمی و اولیه در تلگرام باشید حتما می‌دانید امکانات و قابلیت‌های این پیام‌رسان رفته رفته به آن اضافه شد.

‌در دنیای اپلیکیشن‌هایی پیام‌رسان، نرم‌افزار‌هایی توسعه داده شده‌اند که همه ما با آن‌ها آشنا هستیم و از آن‌هها استفاده می‌کنیم.

این اپلیکیشن‌ها که استفاده‌های زیادی از آن‌ها می‌شود کم‌کم خود را در بین مردم و فرهنگ جامعه ما جا کردند و ارتباطات ما از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد.

ایرانگرام، تلگرام پیشرفته‌ی ایرانیان است که برای مردم کشورمان بومی‌سازی شده است. اولین چیزی که درباره‌ی این اپلیکیشن به چشم می‌آید، استفاده از نمادهای ایرانی در لوگوی برنامه است. طرحی کاملا بومی که ایرانی بودن اپلیکیشن را به رخ دیگران می‌کشد.

مدت زمان زیادی از اضافه شدن قابلیت تماس صوتی به تلگرام نمی‌گذرد؛ با این حال بسیاری از پیام‌رسان‌های مشابه که بعضا داخلی نیز هستند، از مدت‌ها پیش این خلاء را پر کرده بودند.

تا به حال اپلیکیشن‌های تلگرام غیر رسمی زیادی را برای شما مورد نقد و بررسی قرار دادیم و متوجه شدید که این نوع اپلیکیشن‌ها همان تلگرام اصلی هستند و برخی تغییرات ویژه و اضافه بر سازمان آن‌ها باعث شده تا نظر کاربران زیادی را به خود جلب کنند.

دنیای پیام‌رسان‌ها، دنیای پیچیده‌ایست. هر روز پیام‌رسانی جدید با قابلیت‌هایی تازه به بازار می‌آید اما تنها برخی از آن‌ها موفق می‌شوند توجه مردم را جلب کنند. 

یکی از پیام‌رسان‌های فارسی که طرفداران بسیار زیادی دارد، موبوگرام است و ما نیز در پانوشت به تفصیل درباره‌ی این پیام‌رسان گروه برنامه‌نویسی هانیستا، سخن گفته‌ایم.

با توجه به محبوبیت تلگرام، اپلیکیشن‌های زیادی تحت عنوان تلگرام پیشرفته و تلگرام‌های فارسی و... توسعه یافته‌اند. این اپلیکیشن‌ها در واقع با گرفتن یک کد تایید از تلگرام شما، مخاطبان و دیتاهای موجود در آن را بارگزاری می‌کنند؛ مشابه زمانی که از نسخه وبسایت تلگرام استفاده می‌کنید.

امروزیکی دیگر از این تلگرام‌های غیر رسمی، ایران گرام را بررسی می‌کنیم. 

در بازار پیام‌رسان‌های موبایل اپلیکیشن‌های زیادی آمدند اما به ندرت مانند برنامه‌هایی همچون تلگرام یا وایبر تا این حد همه‌گیر شدند. Pinngle نشان داده گنجایش تبدیل شدن به یک پیام‌سان شماره یک را دارد. شاید برای موفقیتش در ایران نیاز به اتفاقی برای تلگرام دارد، اتفاقی شبیه به آن چیزی که برای وایبر افتاد.

طی دو سال گذشته تا به کنون، پیام‌رسان تلگرام رفته رفته در ایران به محبوبیت بسیار بالایی دست پیدا کرد، به طوریکه تقریبا همه‌ از این پیام‌رسان برای ارتباط با دوستان و آشنایان خود استفاده می‌کنند. قابلیت‌های تلگرام به مرور زمان و با افزایش کاربران تغییر کرد، با این همه بسیاری از امکانات دیگر هست که هنوز به آن اضافه نشده.

در حال حاضر تلگرام محبوب ترین اپلیکیشن پیام رسان در دنیاست و با اینکه فقط ۳ سال از تولدش می‌گذرد، توانسته از همه رقبا پیشی بگیرد. این اپلیکیشن با اضافه کردن امکانات و کاربرد‌های بیشتر در هر بروز‌رسانی همچنان در حال پیشرفت است و برتر شدن است.

صفحه‌ها