کتاب و کتاب‌خوانی

کتاب خواندن در عصر تکنولوژی، که همه درگیر هستند و زندگی‌ها بسیار پیچیده شده است به‌نظر کار مشکلی می‌آید. اما همین تکنولوژی امکاناتی را برای ما فراهم کرده است که از کتاب خواندن غافل نمانیم. کتاب‌های صوتی باعث شده‌اند که مشغول هرکاری که باشیم بتوانیم به کتاب‌های مورد علاقه خود گوش دهیم و...

یوگا از ریشه کلمه سانسکریت YUJ گرفته شده  و به معنی اتحاد است. اتحاد بین تن و روان ، بین نیروهای مثبت و منفی وجود انسان . یوگا قدمت زیادی دارد و بر اساس سبک‌های مختلفی که در یوگا وجود دارد می توان از آن برای راهگشایی و کسب انرژی بهره برد.

/ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

برای یک کتاب‌خوان حرفه‌ای هنگامی که کتاب را در دست گرفته، صفحات را لمس می‌کند و ورق می‌زند، صدای ورق زدن و بوی صفحات و ...

/ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

منشور حقوق شهروندی لیستی از مهم‌ترین حقوق شهروندان یک کشور است. تاریخچه نخستین منشور حقوق شهروندی به ایران باستان و امپراطوری کوروش باز می‌گردد. کوروش کبیر این اساس نامه را ۵۳۸ سال قبل از میلاد مسیح و در زمان فتح بابل صادر و آن را روی یک استوانه گلی که امروزه آن را به عنوان منشور کوروش می‌شناسیم حک کرد. 

وقتی صحبت از موتورهای جستجوگر عمومی در اینترنت می‌شود، بی‌درنگ کلمه "گوگل" در ذهن تداعی می‌شود، پاسخ دور از ذهنی هم نیست‌، گوگل با سهم ۶۴ درصدی‌اش از جستجوهای اینترنتی برای بسیاری مترادف با جستجو در اینترنت است، همان‌گونه که روزگاری Internet Explorer مترادف با خود اینترنت بود! اما خب همیشه این‌گونه نیست و هستند افرادی که برای جستجوهای اینترنتی خود از گزینه‌های دیگری استفاده می‌کنند.

دلایل زیادی باعث شده اخیرا کتابخوانان به خواندن کتاب‌های الکترونیکی روی بیاورند، دلایلی مانند کمک به حفظ محیط زیست، هزینه کمتر کتاب‌های الکترونیکی و دسترسی به آن‌ها در هر زمان و مکانی. یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های کتاب الکترونیکی فیدیبو است که قبلا در پانوشت مورد بررسی قرار گرفته.

اپلیکیشنی که نقد و بررسی آن پیش روی شماست، یک محیط شاد و مفرح برای کتاب خوان‌ها و داستان نویس‌ها فراهم می‌کند. حتی اگر یک نویسنده و خواننده حرفه‌ای هم نباشید، با امکانات منحصر به فردی که برای شما در نظر گرفته شده، حتما عاشقش خواهید شد!

نشر قطره را بیشتر با نمایشنامه‌های جذاب و بی‌نظیری مانند «فروشنده»، «داستان خرس‌های پاندا» و «روی صحنه آبی» می‌شناسیم، هر چند در سایر حوزه‌ها نیز به انتشار کتاب می‌پردازد و طرفداران بسیاری در میان کتابخوانان دارد. در این پست قصد معرفی اپلیکیشنی را داریم که به انتشار نسخه‌های الکترونیکی کتب این نشر می‌پردازد.

/ ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

اگر علاقمند به کتاب‌های حوزه فلسفه، علوم اجتماعی و ادبیات باشید، حتما تا به حال نام نشر نی به گوشتان خورده است. این نشر معروف اخیرا دست به انتشار اپلیکیشن کتابخوان خود در مارکت معتبر کافه بازار و Play Store زده است. در ادامه با نقد و بررسی این اپلیکیشن همراه ما باشید.

اگر شما هم جزء کتاب‌خوان‌های حرفه‌ای باشید حتما اسم «نشر افق» به گوشتان خورده است. اصولا این روزها نشر افق را با کتاب‌ها و رمان‌های بسیار دلچسب در حوزه کودک و نوجوان می‌شناسند، هر چند در حوزه کتاب‌های بزرگسال نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد و با ترجمه آثار برتر جهان، کتابخوان‌های بزرگسال را نیز از خود راضی نگه می‌دارد.

اپلیکیشن‌‌ها بسیاری خوب ایرانی، در دسته‌بندی‌های مختلف بر روی iOS عرضه شده‌اند. در بش شعر و ادبیات هم برنامه‌هایی عالی پیدا می‌شود که یکی از آن‌ها iGolestan. برنامه‌ای که گلستان سعدی را به صورت نوشتاری و صوتی و با کیفیتی بسیار بالا در اختیار شما قرار می‌دهد.

صفحه‌ها