کتاب و کتاب‌خوانی

اگر فارغ‌التحصیل شده‌اید و یا در حال تحصیل هستید، بدون شک در هنگام گردگیری کتابخانه خود با کتاب‌های بلا استفاده بسیاری مواجه شده‌اید که علاوه بر خاک خوردن، فضایی را نیز به خود اختصاص داده‌اند. وقت آن رسیده که فکری اساسی به حال بخش فرهنگی منزل یا محل کار خود کنید؛ اگر راه و روشش را نمی‌دانید، پس با پانوشت همراه باشید.

کتاب‌های الکترونیکی، در سال‌های گذشته رونق زیادی پیدا کرده‌اند و در این میان، رمان‌ها نیز جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. به صورتی که نویسنده هر چند وقت یک بار و به صورت منظم، قسمت جدیدی از رمان خود را برای مخاطبان بارگذاری می‌کند و آن‌ها را به خواندن قسمت‌های بعدی تشویق می‌کند.

کمیک یا Comics راهی برای انتقال بصری ایده‌هاست که اغلب با نوشته‌هایی کوتاه همراه می‌شود. کمیک‌ها از کنار هم چیدن قطعات متوالی تصویر تشکیل می‌شوند و معمولا برای بیان متن در بین آن‌ها، از ابزارهایی مثل بالون گفتار استفاده می‌شود. 

امروزه یکی از ابزارهایی که هر زبان آموزی باید آن را بر روی دستگاه خود داشته باشد، دیکشنری هوشمند است.

اپلیکیشنی که نقد و بررسی آن پیش روی شماست، یک محیط شاد و مفرح برای کتاب خوان‌ها و داستان نویس‌ها فراهم می‌کند. حتی اگر یک نویسنده و خواننده حرفه‌ای هم نباشید، با امکانات منحصر به فردی که برای شما در نظر گرفته شده، حتما عاشقش خواهید شد!

از قدیم‌الایام داستان‌ها علاوه بر سرگرم سازی کودکان و بزرگسالان، مرجعی برای انتقال نکات پندآموز نیز به شمار می‌روند. امروزه اما به دلیل مشغلات روزانه کمتر به سراغ این سرگرمی مفید می‌رویم؛ اپلیکیشنی که امروز قصد داریم به شما معرفی کنیم، به شما فرصتی می‌دهد تا لابلای کارهای روزمره خود به مطالعه داستان نیز بپردازید.

همانطور که می‌دانید کتاب صوتی پدیده‌ایست که به تجربه نشان داده می‌تواند به خوبی خلاء مطالعه در جامعه‌های مدرن و صنعتی را جبران کند. در اغلب کشورهای پیشرفته کتاب‌های گویا به شیوه مشارکتی تولید می‌شوند؛ پاگرفتن این فرهنگ شنیداری و جدی شدن این شاخه از صنعت نشر، بی‌گمان احتیاج به پویایی بازار فرهنگ، استقبالِ خوب کاربران و خریداران محصولات فرهنگی داشته تا به بار نشیند.

چه اهل رمان خوانی باشید و یا جملات ناب و خاص، اپلیکیشن بوکمارک به کارتان خواهد آمد.

هنگامی که به صورت جدی تصمیم می‌گیرید زبان انگلیسی بیاموزید، خرید یک لغت نامه معتبر از اصلی‌ترین نیازهای شما خواهد بود. از جمله معتبرترین دیکشنری‌ها می‌توان به مواردی همچون «Longman، Oxford و ...» اشاره کرد.

/ ۰۹ خرداد ۱۳۹۶

اگر اهل خواندن رمان باشید، قطعا می‌دانید که رمان‌های عاشقانه طرفداران زیادی دارند. البته بین ایرانی‌ها، خواندن رمان‌های فارسی و ایرانی، تنها به چند نویسنده‌ی خاص محدود می‌شود که در چند سال گذشته با رمان‌های زیبا و خلاقانه‌ی خود، به شهرتی مثال زدنی رسیده‌اند.

صفحه‌ها