کتاب و کتاب‌خوانی

کتاب خواندن در عصر تکنولوژی، که همه درگیر هستند و زندگی‌ها بسیار پیچیده شده است به‌نظر کار مشکلی می‌آید. اما همین تکنولوژی امکاناتی را برای ما فراهم کرده است که از کتاب خواندن غافل نمانیم. کتاب‌های صوتی باعث شده‌اند که مشغول هرکاری که باشیم بتوانیم به کتاب‌های مورد علاقه خود گوش دهیم و...

کتاب‌های الکترونیکی، در سال‌های گذشته رونق زیادی پیدا کرده‌اند و در این میان، رمان‌ها نیز جایگاه خود را پیدا کرده‌اند. به صورتی که نویسنده هر چند وقت یک بار و به صورت منظم، قسمت جدیدی از رمان خود را برای مخاطبان بارگذاری می‌کند و آن‌ها را به خواندن قسمت‌های بعدی تشویق می‌کند.

کمیک یا Comics راهی برای انتقال بصری ایده‌هاست که اغلب با نوشته‌هایی کوتاه همراه می‌شود. کمیک‌ها از کنار هم چیدن قطعات متوالی تصویر تشکیل می‌شوند و معمولا برای بیان متن در بین آن‌ها، از ابزارهایی مثل بالون گفتار استفاده می‌شود. 

امروزه یکی از ابزارهایی که هر زبان آموزی باید آن را بر روی دستگاه خود داشته باشد، دیکشنری هوشمند است.

یوگا از ریشه کلمه سانسکریت YUJ گرفته شده  و به معنی اتحاد است. اتحاد بین تن و روان ، بین نیروهای مثبت و منفی وجود انسان . یوگا قدمت زیادی دارد و بر اساس سبک‌های مختلفی که در یوگا وجود دارد می توان از آن برای راهگشایی و کسب انرژی بهره برد.

/ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

برای یک کتاب‌خوان حرفه‌ای هنگامی که کتاب را در دست گرفته، صفحات را لمس می‌کند و ورق می‌زند، صدای ورق زدن و بوی صفحات و ...

/ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

منشور حقوق شهروندی لیستی از مهم‌ترین حقوق شهروندان یک کشور است. تاریخچه نخستین منشور حقوق شهروندی به ایران باستان و امپراطوری کوروش باز می‌گردد. کوروش کبیر این اساس نامه را ۵۳۸ سال قبل از میلاد مسیح و در زمان فتح بابل صادر و آن را روی یک استوانه گلی که امروزه آن را به عنوان منشور کوروش می‌شناسیم حک کرد. 

وقتی صحبت از موتورهای جستجوگر عمومی در اینترنت می‌شود، بی‌درنگ کلمه "گوگل" در ذهن تداعی می‌شود، پاسخ دور از ذهنی هم نیست‌، گوگل با سهم ۶۴ درصدی‌اش از جستجوهای اینترنتی برای بسیاری مترادف با جستجو در اینترنت است، همان‌گونه که روزگاری Internet Explorer مترادف با خود اینترنت بود! اما خب همیشه این‌گونه نیست و هستند افرادی که برای جستجوهای اینترنتی خود از گزینه‌های دیگری استفاده می‌کنند.

دلایل زیادی باعث شده اخیرا کتابخوانان به خواندن کتاب‌های الکترونیکی روی بیاورند، دلایلی مانند کمک به حفظ محیط زیست، هزینه کمتر کتاب‌های الکترونیکی و دسترسی به آن‌ها در هر زمان و مکانی. یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های کتاب الکترونیکی فیدیبو است که قبلا در پانوشت مورد بررسی قرار گرفته.

اپلیکیشنی که نقد و بررسی آن پیش روی شماست، یک محیط شاد و مفرح برای کتاب خوان‌ها و داستان نویس‌ها فراهم می‌کند. حتی اگر یک نویسنده و خواننده حرفه‌ای هم نباشید، با امکانات منحصر به فردی که برای شما در نظر گرفته شده، حتما عاشقش خواهید شد!

نشر قطره را بیشتر با نمایشنامه‌های جذاب و بی‌نظیری مانند «فروشنده»، «داستان خرس‌های پاندا» و «روی صحنه آبی» می‌شناسیم، هر چند در سایر حوزه‌ها نیز به انتشار کتاب می‌پردازد و طرفداران بسیاری در میان کتابخوانان دارد. در این پست قصد معرفی اپلیکیشنی را داریم که به انتشار نسخه‌های الکترونیکی کتب این نشر می‌پردازد.

صفحه‌ها