اتریوم رکورد زد، هر واحد اتریوم به مرز ۵۰۰ دلار رسید

میلاد احمدی

پس از رکوردشکنی‌های بیت‌کوین در هفته‌های اخیر که ارزش هر بیت‌کوین را به بیش از ۸ هزار دلار رساند، حالا نوبت به اتریوم (دومین ارز دیجیتالی رایج پس از بیت‌کوین) رسیده تا افزایش چشمگیری را به نام خود به ثبت برساند.

در حالی که در ابتدای سال جاری میلادی قیمت هر توکن اتریوم معادل ۸.۲۷ دلار بود، صبح امروز و در آخرین گزارش اعلام شده در مبادلات بازار جهانی ارز، قیمت هر توکن اتریوم به ۴۲۵.۵ دلار رسیده است.

به گزارش راشاتودی، امروز قیمت هر توکن اتریوم ۴۲۴.۵۵ دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به ابتدای سال بیش از ۵۰ برابر رشد را به خود شاهد بوده است.

با این افزایش قیمت، ارزش کل بازار اتریوم به ۴۰ میلیارد دلار رسیده است. این افزایش پس از آن اتفاق افتاد که کره جنوبی اعلام کرد هیچ برنامه‌ای برای اعمال مقررات و تنظیم بازار ارزهای مجازی ندارد؛ در همین راستا  روز گذشته یکی از مقامات سازمان نظارت بر امور مالی کره جنوبی اعلام کرده است، از آنجاییکه این سازمان ارزهای مجازی را واحد پولی نمی‌داند، اقدامی نیز بر نظارت مبادلات آن انجام نخواهد داد. این اقدام دولت کره جنوبی در حالی صورت گرفت که ۵ درصد کل مبادلات ارزهای مجازی جهان به وون ( واحد پول کره جنوبی) انجام می‌شود.

ارزش بیت‌کوین نیز پس از آنکه به مرز ۸ هزار ۳۸۰ دلار رسید با ۹۷ دلار کاهش در رقم ۸ هزار و ۲۹۳ دلار ثابت شد.

مایک نووگراتز پیش‌بینی کرده که اتریوم تا پایان سال جاری به ۵۰۰ دلار خواهد رسید.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط