اپل، سیستم عامل جدید مک موسوم به High Sierra را در تاریخ ۲۵ سپتامبر عرضه می‌کند

معصومه طالبی

اپل آخرین ورژن از سیستم عامل مک خود را در ماه ژوئن در کنفرانس اپل برای توسعه‌دهندگان معرفی کرد و در طول این مدت تا به امروز، دولوپرها در حال آزمایش ورژن بتای این سیستم عامل بوده‌اند. نهایتا پس از ماه‌ها، این سیستم عامل به طور کامل برای عرضه آماده شده و اپل نسخه نهایی آن را در تاریخ ۲۵ سپتامبر عرضه خواهد کرد. مشابه تمام آپدیت‌های مک او اس، این سیستم عامل نیز رایگان خواهد بود.

High Sierra روی مک‌های ۲۰۰۹ به بعد قابل استفاده خواهد بود اما تغییراتی در این سیستم عامل ایجاد شده که باعث می‌شود با برخی از اپلیکیشن‌های قدیمی سازگار نباشد. برای مثال نسخه‌های قدیمی فاینال کات و یا لاجیک با این سیستم عامل سازگار نخواهند بود. مهم ترین آپدیتی که با این سیستم عامل است، سیستم فایل جدید APFS است که مزایای زیادی دارد از جمله فضای دستگاه مک را آزاد می‌کند، سرعت انجام برخی از وظایف را در مک افزایش می‌دهد، گرفتن بک آپ را آسان‌تر است؛ کدک جدید HEVC که ویدئوها را کوچک‌تر می‌کند و مجهز به GPU خارجی و پشتیبانی از VR است. گفتنی است این اولین باری‌ست که سیستم مک به پشتیبانی از VR مجهز می‌شود و با SteamVR و هدست واقعیت مجازی HTC Vive سازگار است.

High Sierra در زمینه بهبود اپلیکیشن‌های اصلی و سرویس‌های مک نیز بسیار خوب عمل کرده است، بخش‌هایی مانند Photos، Safari، Mail، Notes، Siri و Spotlight. برای نمونه کاربران می‌توانند به کمک یک قابلیت جدید در سافاری، از پخش ویدئوهای اتوپلی جلوگیری کنند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط