بالاخره می‌توانید کامپیوتر خود را بر روی گوگل‌درایو پشتیبان بگیرید

بهرام یوسفی

سیستم تازه‌ی پشتیبان‌گیری و همگام‌سازی گوگل قرار بود ۲۸ June عرضه شود اما در نهایت با چند تغییر در آخرین لحظه، از حالا در دسترس کاربران قرار گرفته است.

با توجه به صحبت‌هایی که قبلا شنیده می‌شد همه دیگر می‌دانستند که در نسخه جدید قرار است کاربران بتوانند دستگاه‌های شخصی را نیز همچون موبایل بر روی گوگل درایو پشتیبان‌گیری کنند، که خب به نظر جوابی به iCloud شرکت اپل است و حالا با عرضه آن شاهد عملکرد بسیار خوب قابلیت جدید گوگل‌درایو هستیم.

خوشبختانه کار با این ابزار بسیار ساده‌ است. کافیست به این لینک بروید و برنامه همگام‌سازی گوگل درایو را بر روی لپ‌تاپ یا PC خود نصب کنید. سپس باید مشخص کنید که کدام فایل‌ها و کدام پوشه‌ها بر روی این فضا ذخیره سازی شوند. مهم‌ نیست فرمت فایل‌های شما چه باشد، هر فایلی اجازه‌ی آپلود بر روی این سرویس را دارد اما متاسفانه نباید فراموش کنید که تنها ۱۵ گیگابایت فضای اولیه در نظر گرفته شده برای کاربران رایگان بوده و برای اجاره‌ی فضای بیشتر باید مبلغی را پرداخت کنید. این مبلغ برای ۱۰۰ گیگ ۱.۹۹ دلار، ۱ ترابایت ۹.۹۹ دلار و ۱۰ ترابایت ۱۹.۹۹ دلار است.

از مهم‌ترین خصوصیت همگام‌سازی فایل‌ها در گوگل درایو این است که اگر تغییری در دستگاهی دیگر بر روی فایلی ایجاد کنید، این تغییر در نسخه اصلی نیز ایجاد می‌شود. گوگل در ادامه توضیح داده که قابلیت عرضه شده تنها شروع کار سرویس جدید است و امکانات بسیار بیشتری برای پشتیبان‌گیری و البته همگام سازی دستگاه‌ها در آینده در نظر گرفته می‌شود.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط