با این پنج بازی هوش و ذکاوت خود را محک بزنید!

نیلوفر خسروی

چقدر خودتان را می‌شناسید؟ آیا به هوش و استعدادتان مغرور هستید و خود را انسانی باهوش می دانید؟ اگر این طور است، پس با پانوشت همراه شوید و با بازی‌های فکری و معمایی زیر، خودتان را محک بزنید. 

حتی اگر درباره‌ی هوش و ذکاوتتان، ادعایی ندارید، باز هم بازی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، نوعی ورزش برای ذهن شما خواهند بود.

Infinity Loop

در عنوان Infinity Loop همان‌طور که از نام ترسناکش هم پیداست، شما با بی‌نهایت لوپ سر و کار دارید! البته نه دقیقاً به این معنا. درواقع شما باید اشکالی عجیب و غریب را آن‌قدر بچرخانید تا تمام قطعات موجود در صفحه با ترکیبی خاص به هم متصل شده و درواقع تشکیل یک لوپ را بدهند. البته که کار بسیار دشواری است و به فکر کردن اساسی نیاز دارد. Infinity Loop گیم‌پلی جذاب و منحصر به فردی دارد. برای دانلود و نصب این بازی جذاب و عجیب و غریب، اینجا کلیک کنید.

 

با این پنج بازی هوش و ذکاوت خود را محک بزنید!

 

That Level Again

 That Level Again یک بازی فکری و معمایی است. در این بازی، همان‌طور که از نامش هم پیداست، تنها با یک مرحله مشابه سر و کار دارید، مرحله‌ای که خارج شدن از آن هربار با دفعات قبل فرق می‌کند!

 That Level Again بازی بسیار جذابی است. درست است که معماهای بازی گاهی اوقات بسیار سخت و پیچیده می‌شوند، اما از آن‌جایی که منطق به کار رفته در این بازی منطق درست و قوی‌ای است، می‌توانید امیدوار باشید با مدتی وقت گذاشتن و فکر کردن بتوانید درنهایت از پس حل کردن آن‌ها برآیید! برای دانلود و نصب این بازی معمایی، اینجا کلیک کنید.

با این پنج بازی هوش و ذکاوت خود را محک بزنید!

 

Interlocked

آیا تا به حال به پازل‌هایی که درواقع تعدادی قطعه چوبی درهم تنیده‌‌اند، برخورد کرده‌اید؟ همان‌هایی که هیچ‌وقت نمی‌شود از هم جدایشان کرد. حالا Interlocked هم چیزی مشابه همان پازل‌های چوبی است، اما با این تفاوت که قطعات این پازل را می‌توان از هم جدا کرد. البته به شرطی که اول بتوانید حدس بزنید که کدام قطعه را باید تکان داد!

 Interlocked بازی معمایی جالبی است، البته به شرط آن‌که حال و حوصله پازل‌های پیچیده را داشته باشید. آیا دلتان می‌خواهد هوشتان را در این بازی امتحان کنید؟ پس اینجا کلیک کنید.

با این پنج بازی هوش و ذکاوت خود را محک بزنید!

Strata

 Strata یک بازی فکری و محصول کمپانی Graveck است. در این عنوان با چالشی جدید و در عین حال بسیار لذت‌بخش همراه خواهید بود. در این بازی رنگارنگ و زیبا، شما باید نوارهای رنگی را با ترتیب خاصی روی صفحه بچینید؛ هرچند این‌کار به هیچ وجه به این راحتی‌ها که فکر می‌کنید نخواهد بود!

 Strata به راستی عنوان زیبایی است! جدا از گیم‌پلی خاص و منحصر به فرد، رنگ و وارنگ بودن محیط و طراحی زیبای منو و صفحه بازی، هرکدام جذابیت خاصی به این عنوان بخشیده‌اند. اینجا کلیک کنید تا نگاهی داشته باشیم به این عنوان خلاقانه و روح شاد کُن!

با این پنج بازی هوش و ذکاوت خود را محک بزنید!

 

Find A Way

همان‌طور که از نام Find a Way  نیز کاملاً هویداست، شما در این بازی باید مسیری را از میان تعدادی نقطه‌ی روی صفحه پیدا کنید، به نحوی که از تمامی نقطه‌های خالی موجود در صفحه نیز استفاده کرده باشید. حالا فکر می‌کنید چقدر در پیدا کردن راه و مسیر خبره‌اید؟ آیا به خیال خود کارتان خیلی درست است و تنها یک نگاه کوچک انداختن به صفحه بازی برای‌تان کافی است؟ خب اگر این‌طور فکر می‌کنید، باید بگوییم که سخت در اشتباهید! 

راه را پیدا کن به شدت عنوان گول‌زننده‌ای است! شاید با ورود به بازی فکر کنید بازهم با یکی از بازی‌های معمول این سبک رو به رو شده‌اید که تنها لازم است با چهار بار بالا و پایین کردن صفحه، راه را پیدا کنید؛ ولی باید بگوییم که در این بازی با چالشی سخت‌تر رو به رو هستید! برای دانستن رمز و رموز این بازی خلاقانه، اینجا کلیک کنید!

با این پنج بازی هوش و ذکاوت خود را محک بزنید!

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط