بر اساس اعلام بلومبرگ، نزدیک به ۳۱ میلیون دلار، توکن دیجیتالی Tether به سرقت رفته است

میلاد احمدی

براساس مقاله‌ای که صبح امروز در وب‌سایت خبری/تحلیلی ورج منتشر شد، نزدیک به ۳۱ میلیون دلار توکن دیجیتالی مربوط به Tether به سرقت رفته است.

Tether، یک توکن بحث برانگیز است و بر اساس اعلام وب‌سایت پشتیبان‌اش از این توکن‌ها برای رمزارزهای بدون پشتوانه به جهت تبدیل آن‌ها به ارزهای رایج استفاده می‌شود؛ به بیان ساده‌تر Tether به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ارزهای سنتی رایج مثل دلار و ین، توکن‌های دیجیتالی را ارسال و دریافت کنند. حال براساس مطلب منتشر شده در ورج و با استناد به وب‌سایت شرکت پشتیبان Tether ‪(Tether.to)‬، آن‌ها اعلام کرده‌اند که نزدیک به ۳۱ میلیون دلار توکن دیجیتالی پس از حمله سایبری از خزانه این شرکت سرقت شده است. آن‌ها این خبر را در قالب یک پست در وب سایت خود منتشر کرده‌اند و اینطور عنوان داشته‌اند که:

۳۰.۹۵۰.۰۰۰ USDT از کیف پول خزانه تتر در ۱۹ نوامبر به سرقت رفته و به یک کیف پول دیجیتالی غیر مجاز ارسال شده است.

USDT یک شاخص رمزنگاری شده است که به دلار آمریکا وابسته است و به طور کامل توسط دارایی‌های موجود در حساب ذخایر شرکت‌ها تأمین می‌شود.

تتر همچنین ابراز داشته که هیچ‌کدام از توکن‌های ربوده شده را از بین نخواهد برد و در حال تلاش برای بازگرداندن توکن‌های به سرقت رفته است تا از ورود آنها به اکوسیستم وسیع جلوگیری کند. همچنین به گفته بلومبرگ، قیمت Bitcoin به شدت تحت تاثیر این سرقت قرار گرفته و موجب شده تا با کاهش قیمت چند صد دلاری همراه شود؛ در حال حاضر قیمت هر واحد بیت‌کوین ۸۱۹۰ دلار است.

Tether.to ادعا کرده برای جاوگیری از اقدامات این چنینی در آینده اقدام به تحقیق گسترده برای کشف علت این از دست رفتن کرده است.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط