بست بای فروش آنتی ویروس‌های کسپرسکی را به حالت تعلیق درآورد

میلاد احمدی

فروشگاه اینترنتی بست بای - Best Buy فروش محصولات روسی کسپرسکی را در فروشگاه‌های خود در سراسر آمریکا متوقف کرده است. علت این اقدام بدون پاسخ گذاشتن سوالات مسئولان فدرال اعلام شده است. در ادامه با پانوشت همراه باشید.

به گزارش پانوشت و به نقل از ورج (لینک کامل)، در پی افزایش تنش و نگرانی میان روابط دو دولت ایالت متحده و روسیه و البته حدس و گمان‌هایی که درباره دخالت داشتن و همکاری کسپرسکی با دولت روسیه، فروشگاه اینترنتی بست بای تصمیم به تعلیق کردن فروش محصولات کسپرسکی در سراسر آمریکا کرده است و اعلام کرده تا اطلاع ثانوی قصد ندارد تا این محصول را در هیچ یک از فروشگاه‌های خود به فروش برساند.

براساس گزارش استار تریبون کسپرسکی سوالات زیادی را در مصاحبه‌ای که با مسئولان دولت فدرال داشته بدون پاسخ گذاشته و تنها در اختیار قرار دادن بخشی از سورس کد این پروژه برای اثبات بی‌گناهی کسپرسکی کفایت نمی‌کند چرا که به عقیده مسئولان دولت فدرال آن‌ها قادر خواهند بود تا با نصب یک بک‌دور اقدام به جاسوسی بر علیه کاربران خود کنند.

به دنبال این تعلیق کسپرسکی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده کاربرانی که قصد تهیه هریک از محصولات این شرکت را دارند تا اطلاع ثانوی از سایر خرده فروشان اقدام کنند و همچنین بدانند که آن‌ها در حال مذاکره برای رفع این سوء تفاهم هستند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط