بهترین زمان عکاسی از بارش شهابی، امشب و فردا شب اعلام شد

معصومه طالبی

به گزارش پانوشت و به نقل از خبرگزاری مهر، مدیر انجمن نجوم اهواز از بهترین زمان برای عکاسی از اوج بارش شهابی «برساووشی» خبر داد و گفت شامگاه روز شنبه تا بامداد روز یکشنبه اوج این بارش شهابی خواهد بود. در ادامه با پانوشت همراه باشید.

مدیر انجمن نجوم اهواز، خسرو جعفری‌زاده در خصوص بارش شهابی «برساووشی» که در ایران قابل مشاهده و رصد است، خاطر نشان کرد بارش شهابی «برساووشی» از جمله بارش‌های شهابی معروفی است که در تاریخ ۲۱ و ۲۲ مرداد به اوج می رسد.

وی با بیان اینکه این بارش شهابی در بازه زمانی ۲۲ تیر تا ۴ شهریور هر سال رخ می دهد، خاطر نشان کرد که این بارش در مدت زمان ۳ تا ۱۰ ساعت به اوج خود می رسد.

جعفری زاده با تاکید بر اینکه بارش شهابی برساووشی با حداکثر ۱۰۰ شهاب در ساعت با جو زمین برخورد می کند، اظهار داشت:

سرعت هر شهاب برابر با ۵۹ کیلومتر بر ثانیه است و این سرعت نسبتا زیادی برای شهاب ها به شمار می رود.

وی با بیان اینکه بارش های شهاب برساووشی، جزو شهاب های پرسرعت محسوب می شود، بیان کرد که بعد از این بارش شهابی، بارش اتادلوی و جباری سرعت برخوردشان با جو زمین بیشتر است.

به گفته جعفری‌زاده، بارش شهابی برساووشی بازمانده ستاره دنباله داری به نام سویی تاتل ۱۰۹‎/p است که این دنباله دار هر ۱۳۰ سال یکبار به ملاقات خورشید می‌آید.

جعفری‌زاده همچنین در ادامه افزود:

بارش شهابی برساووشی بر اساس محاسباتی که انجام شده در تاریخ ۱۲ اگوست یا ۲۱ مرداد ماه در ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران به اوج خود می رسد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط