به گزارش رویترز، آیفون X فروش چندانی در چین نخواهد داشت

مهسا اباذری

طبق گزارشی که امروز توسط خبرگزاری رویترز منتشر شد، ظاهرا مردم چین تمایل چندانی به خرید آیفون ندارند. پس از کاهش متوالی خرید آیفون در این کشور، حال اپل رتبه پنجم تلفن‌های هوشمند را پس از هوآوی، Oppo ،Vivo و شیائومی از آن خود کرده است. آیفون ۸

طی نیمه اول امسال، سهم اپل از بازارهای تلفن‌های هوشمند چین نسبت به سال ۲۰۱۵ از نرخ ۱۴ درصد به ۹ درصد تنزل کرده است. شاید به خاطر داشته باشید که ورود آیفون ۶ با صفحه نمایش بزرگ در سپتامبر ۲۰۱۴، توجه بسیاری از مصرف کنندگان چینی را به خود جلب کرده بود. جالب است بدانید که هیچ یک از آیفون‌ها نتوانستند به مانند آیفون‌های ۶ و ۶ پلاس توجه مصرف کنندگان را به سمت خود جلب کنند.

شاید دلیل اصلی عدم استقبال از آیفون X، قیمت بالای آن باشد. طبق شایعات، قیمت دهمین نسل از آیفون‌ها بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار برآورد شده است؛ این نرخ دو برابر متوسط درآمد ماهیانه کشور چین است! وقتی از انجی چن ۲۳ ساله، مدیر پروژه Nanjing که در حال حاضر از آیفون ۶ استفاده می‌کند، پرسیده شد که آیا نسبت به خرید آیفون X اقدام خواهد کرد یا خیر افزود: “من منتظر کاهش قیمت آیفون X خواهم ماند، قیمت این دستگاه بسیار بالاست”. 

طبق نظرات مصرف کنندگان چینی، دلیل شکست آیفون ۷ در بازارهای چین شباهت بیش از حد آن به مدل‌های قبلی است. حتی قابلیت‌های پیشرفته‌تری همچون «تشخیص چهره، شارژر بی‌سیم، صفحه نمایش OLED و غیره» در آیفون X، به نظر نمی‌رسد که برای علاقه‌مند کردن کاربران به این گجت مفید واقع شوند. 

وانگ یانگ صاحب یک فروشگاه تلفن هوشمند در پکن، عقیده دارد که فروش بیش‌تر آیفون X تنها در صورتی امکان پذیر است که یک طرح اقساطی در آن پیاده سازی شود. او اظهار دارد: “ما همچنان به فروش مدل‌های ارزا‌ن‌تر ادامه خواهیم داد یا این که فروش چندانی نخواهیم داشت”.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط