جایزه ۲۵۰ هزار دلاری برای هکرهایی که ایرادات HBO را بازگو کنند

بهرام یوسفی

طی دو سه سال اخیر هکرها دردسرهای زیادی برای HBOبه بار آورده‌اند. پارسال، سه قسمت از سریال Game of Thrones خیلی زودتر از پخش اصلی دزده و منتشر شد و امسال نیز این ماجرا به چند سریال دیگر هم سرایت کرد. حالا  اما منبعی خبری به Forbes اعلام کرده که در اوج استیصال HBO اعلام کرده جایزه‌ای ۲۵۰ هزار دلاری برای هکری پرداخت خواهد کرد که بتواند ایرادات امنیتی سایت‌های آن‌ها را اعلام کند.

البته هنوز HBO این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است اما در عین حال آن‌‌ها که قبلا اعلام کرده‌اند هکر یا هکرهایی به سیستمشان نفوذ کرده‌اند از اسم Little Finger یا Mr Smith برای ارائه قسمت‌های دزدیده شده یا ارسال و دریافت ایمیل استفاده می‌کنند. (Little Finger یکی از شخصیت‌های فریبکار داستان Game of Thrones و Mr Smith هم ویروس معروف Matrix محسوب می‌شود)

ایمیل‌های ذکر شده با یوزر Little Finger و در ۲۷ جولای رد و بدل شده‌اند و در آن مدیران  HBO ذکر کرده‌اند که قادر به پرداخت ۶ میلیون دلار به صورت بیت‌کوین به آن‌ها نیستند. این هکرها با درخواست این پول گفته‌اند که اگر آن‌ها این مبلغ را پرداخت نکنند، یک و نیم ترابایت اطلاعات دزدیده شده را منتشر می‌کنند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط