جزئیاتی از تاریخ عرضه نسخه چهارم سیستم عامل اپل واچ به همراه قابلیت‌های آن منتشر شد

مهسا اباذری

شب پیش کمپانی اپل علاوه بر معرفی سومین نسل از اپل واچ‌ها، جزئیاتی پیرامون تاریخ عرضه سیستم عامل ۴ این ساعت هوشمند و ویژگی‌های آن را نیز منتشر کرد. آخرین نسخه از سیستم عامل اپل واچ، برای اولین بار در ماه ژانویه امسال از طریق همایش WWDC معرفی شده بود.

این سیستم عامل به بزرگی سیستم عامل ۳ که سال پیش روانه بازار شده بود، نیست. از جمله قابلیت‌هایی که این نسخه از سیستم عامل در اختیار قرار می‌دهد می‌توان به «چندین قابلیت جدید Siri، پیش زمینه‌های جدید و ارتقاء قابلیت‌های تناسب اندام» اشاره کرد.

به طور مثال، نسخه ۴ از سیستم عامل اپل واچ‌ها به یک اپلیکیشن سنجش ضربان قلب مجهز خواهد شد که امکاناتی از قبیل «اندازه گیری ضربان قلب در حالت استراحت کردن، حالت کار کردن، راه رفتن و نفس کشیدن» را میسر می‌سازد. همچنین در صورتی که ضربان قلب کاربر به طور غیر معمول افزایش یابد، از طریق ارسال نوتیفیکیشن اطلاع رسانی می‌کند.

قابلیت جدید Siri، اطلاعاتی را که کاربر در طول روز بدان نیاز خواهد داشت را نمایش می‌دهد. طراحی اپلیکیشن موزیک پلیر دچار کمی تغییرات شده که تجربه جدیدی را به کاربران می‌دهد. این برنامه به طور خودکار لیست پخش موزیک‌های جدید و یا مورد علاقه را پخش می‌کند.

کمپانی اپل اظهار داشته که نسخه چهارم از سیستم عامل اپل واچ در تاریخ ۱۹ سپتامبر عرضه خواهد شد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط