دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین در روسیه نصب می‌شوند

میلاد احمدی

دادستان کل روسیه در ۱۶ نوامبر در مصاحبه‌ای که با رسانه پروکرت (لینک کامل) داشت ضمن ابراز علاقه دولت روسیه برای فعالیت‌های رمزارزها از راه‌اندازی دو دستگاه خود پرداز بیت‌کوین در جمهوری تاتارستان خبر داد و اعلام کرد با توجه به رشد روز افزون این رمزارز از یک سو و از سوی دیگر احتمال ورود وال استریت به بازار رمزارزها، آینده روشنی برای ارزهای دیجیتالی خصوصا بیت‌کوین متصور است.

به نظر می‌رسد این دو دستگاه خودپرداز قرار است در پایتخت جمهوری تاتارستان، در شهر کازان ایجاد شوند؛ اگر چه اتصال این دو دستگاه به شبکه جهانی بیت‌کوین در هاله‌ای از ابهام است اما خود احداث این دو خودپرداز می‌تواند نوید رشد بیش از پیش بیت‌کوین را در روزها و ماه‌های آینده برای علاقه‌مندان این رمزارز به همراه داشته باشد.

بر اساس مقاله منتشر شده در Business Gazeta و یک عکس از رسانه دولتی TASS که در روز ۵ نوامبر منتشر شده است، ظاهرا این دستگاه‌ها در یک فروشگاه مواد غذایی محلی قرار است نصب شوند.

پیش‌تر هم اعلام شده بود که هلدینگ بیتلیش (Btilish) که تولیدکننده دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین است قصد دارد تا در سال ۲۰۱۷ پنج هزار دستگاه خودپرداز بیت‌کوینی در سراسر اروپا راه‌اندازی کند. در حال حاضر کمتر از ۲۰۰ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در سایت CoinATMRadar ثبت شده است و بیشترین کشور دارنده این دستگاه، کشور انگلستان با ۶۸ دستگاه خودپرداز بیت‌کوینی است.

همچنین لازم است خاطرنشان کنیم که اولین خودپرداز بیت‌کوین در ابتدای سال ۲۰۱۴ و در ایستگاه جنوبی بوستون راه‌اندازی شده بود.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط