دیگر نگران میزان کالری دریافتی و سوزانده شده خود نباشید، کالری شمار پاناسونیک در راه است!

مهسا اباذری

اگر تصمیم دارید رژیم بگیرید، چه قصد افزایش حجم ماهیچه‌هایتان را داشته باشید و چه قصد لاغری، به کسب اطلاعات از میزان کالری دریافتی و سوزانده شده خود نیاز خواهید داشت. در همین راستا اپلیکیشن‌های متعددی روانه بازار شده‌اند، همچنین اکثر تولید کنندگان مواد غذایی میزان کالری مربوطه را بر روی بسته بندی آن درج می‌کنند.

هر چند احتمال صحیح نبودن این اطلاعات وجود دارد، به علاوه ممکن است شما یک وعده همبرگر در رستورانی میل کنید که میزان کالری آن با همبرگر رستورانی دیگر، کاملا متفاوت باشد. طبق گزارشاتی که به دست رسیده، کارمندان کمپانی پاناسونیک در همایش CEATEC 2017 قصد معرفی گجتی با نام CaloRieco را دارند که کالری تمام محصولات غذایی را محاسبه و اعلام می‌کند.

همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، کافیست مواد غذایی مورد نظر خود را مقابل دستگاه قرار داده و مقدار کالری آن‌ها را دریافت کنید. این گجت از تکنولوژی انعکاس نور جهت تعیین کالری مواد غذایی همچون چربی، پروتئین و کربوهیدرات استفاده می‌کند. 

محصولی که در تصویر مشاهده می‌کنید، نمونه آزمایشی بوده و ممکن است با محصول پایانی تفاوت‌هایی داشته باشد. هنوز اطلاعات دقیقی از زمان عرضه و قیمت این گجت در دست نیست اما گمانه زنی‌ها بر این است که به عنوان یکی از بهترین ابزارها جهت کنترل بیماری‌هایی همچون دیابت و مدیریت بهتر سلامتی مورد استفاده قرار گیرد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط