فیسبوک تبلیغات‌ها را به همه چیز اضافه خواهد کرد!

بهرام یوسفی

News Feed در سال‌های آتی بهترین مکان برای درآمدزایی فیسبوک بوده و این شرکت از این طریق توانسته پول زیادی به دست بیاورد. اما نکته جالب این است که فیسبوک اعلام کرده دیگر جایی در این بخش وجود ندارد که بتواند تبلیغات جدیدی به آن اضافه کند. در واقع اگر تبلیغ جدیدی به News Feed اضافه شود، برای کاربران آزاردهنده خواهد شد و ممکن است دچار ریزش کاربر شوند. 

همین امر باعث شده تا روند رو به رشد مالی فیسبوک کمی کند شود. این اصلا به معنی متوقف شدن رشد این شرکت نیست اما اضافه شدن ۷۶ میلیون کاربر جدید در سه ماهه اول امسال میلادی و آمار و ارقام مانده کاربران نشان از این دارد که مدیران فیسبوک باید به فکر اقدام‌های دیگری باشند. برای مثال کافی است بدانید که ۷۳۱ میلیون کاربر باقی مانده در اینترنت که هنوز عضو فیسبوک نشده‌اند در چین حضور دارند که به کل فیسبوک در آن کشور فیلتر است.

پس این شرکت جدیدا اقداماتی انجام داده تا بتواند تبلیغات خود را در جاهای دیگر نشان دهد:

تبلیغات ویدیویی: فیسبوک شروع به فروش تبلیغات در ابتدای ویدیوهای خود کرده و از آن مهم‌تر در حال سرمایه گذاری برای تولید محتوای ویدیویی برای سایت است که به این واسطه بتواند تبلیغات بیشتری را نمایش دهد.

اینستاگرام: این شرکت شروع به فروش تبلیغات بین استوری‌های اینستاگرام نیز کرده است.

تبلیغات در پیام‌رسان فیسبوک: از چند روز پیش این خبر منتشر شده و به زودی باید شاهد تبلیغات در این پیام‌رسان به شدت محبوب باشیم.

قدم‌های اولیه‌ای هم در رابطه با تبلیغات‌هایی مبتنی بر بازار خرید و فروش نیز انجام شده که این مورد آخر هنوز در مراحل ابتدایی به سر می‌رود اما به نظر می‌رسد مدیران این شرکت امید زیادی به آن بسته‌اند.

اگر چه فیسبوک با داشتن اینستاگرام نباید خیلی دغدغه‌ای برای رشد کاربران خود داشته باشد اما در نهایت شروع گسترش تبلیغات در دیگر برنامه‌های این شرکت انتظار رشد قالب توجهی در درآمد‌های آن پدید خواهد آورد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط