مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی

بهرام یوسفی

فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی با حضور معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فضایی، در تبریز آغاز شد.

 به گزارش پانوشت، به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ بر اساس برنامه ریزی انجام شده، دور دوم کارگاه آموزشی فاز طراحی دقیق مسابقه دانشجویی ماهواره مکعب ایرانی از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ تیرماه ۹۶ و به میزبانی دانشگاه تبریز هم اکنون در حال برگزاری است.

در این کارگاه بیش از ۷۰ دانشجو از ۷ دانشگاه کشور حضور دارند و هدف از برگزاری آن آشنایی تیم های حاضر در مسابقه با مفاهیم و محتوای فاز طراحی دقیق است.

 در این کارگاه  ها مباحثی در حوزه های مختلف فنی شامل طراحی سازه ماهواره، مونتاژ بوردهای  الکترونیکی، مخابرات فضایی و سایر موارد مرتبط با فناوری طراحی و ساخت کیوب ست ها، ارائه می شود.

 این مسابقه که همزمان با روز فناوری فضایی، در ۱۴ بهمن ماه ۹۴ و با اعلام ریاست سازمان فضایی رسما آغاز  شد؛ هم  اکنون در میانه  فاز طراحی دقیق  است  و  ۵ تیم حاضر در این فاز تا انتهای شهریورماه فرصت دارند  تا اسناد طراحی دقیق خود را آماده و ارسال کنند

 در حال حاضر تیمهای سوتاک از دانشگاه صنعتی شریف، ماهواره مکعبی امیرکبیر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پلوتون از دانشگاه صنعتی مالک اشتر، تبریزست از دانشگاه تبریز و نصیر ۱ از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی حضور دارند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط