مصاحبه و گفتگو پانوشت با توسعه دهندگان بیسفون

امين احمدی

دنیای نرم‌افزارهای پیام رسان، دنیایی جذاب و بسیار پرکاربرد است. همه ما برای برقراری ارتباطات خود با اعضای خانواده، دوستان، ارتباطات کاری و حتی اطلاع رسانی تغییرات کسب و کار خود از پیام رسان‌ها استفاده می‌کنیم. برقراری تعامل دوسویه میان کاربران از مهمترین جذابیت‌های استفاده از این سرویس‌هاست.

امروزه دامنه تعداد این نرم‌افزارها به نسبت سال‌های گذشته بیشتر و لزوم استفاده از آن‌ها نیز برای تمامی افراد ملموس‌تر شده و در بعضی موارد کاربردهای جدیدتری متناسب با فرآیندهای به‌روزرسانی این نرم‌افزارها و یا نیازهای افراد پدیدار می‌شود.

  • پیام‌رسان‌های بومی یا بین‌المللی هر یک نقاط ضعف و قوت خود را دارند. این نرم‌افزارها گاها دستخوش تغییرات شده، بر امکانات خود افزوده و یا به دلیل عدم تطابق با نیازمندی‌های کاربران به تدریج به سمت شکست و نابودی کشیده می‌شوند.

پانوشت در تلاش است تا در مجموعه مصاحبه‌هایی که با توسعه دهندگان ایرانی انجام می‌دهد، شرایطی را فراهم آورد تا کاربران بر لزوم استفاده از این اپلیکیشن‌ها ترغیب شده و فرهنگ استفاده از این اپلیکیشن‌ها برای ایشان آشکارتر گردد.

با همین هدف، در اولین سری از این گفت‌وگوها به سراغ تیم فنی و توسعه دهندگان پیام رسان «بیسفون» رفتیم و از آن‌ها درباره ویژگی‌های این پیام رسان ایرانی سؤال کردیم.

«بیسفون»، یکی از اولین اپلیکیشن‌های پیام رسان ایرانی بود که سه سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد ؤ البته فعالیت این گروه به شرکت«تراشه سبز»  که در سال ۱۳۷۸ تاسیس شد و از اولین شرکت‌های خدمات دهنده اینترنت در ایران بود بر می‌گردد، این گروه در سال ۸۷ فعالیت مربوط به مکالمات بین‌الملل با برند بیستاک یا ۰۲۰ را آغاز کرد و بعد ازآن به این فکر افتاد که اپلیکشینی برای مکالمه آسان و تبادل پیام طراحی کند. به گفته مدیران شرکت بیسفون، این محصول در اتبدا از پروتکل‌های استاندارد بین‌الملی برای توسعه خود استفاده می‌کرد و به دنبال برقراری یک ارتباط مؤثر با یکی از اپراتورهای داخلی با هدف برقراری تماس‌های ارزان‌تر بود که به تدریج و با افزایش حجم کاربران، تصمیم به استفاده از پروتکل‌های اختصاصی برای این سرویس گرفته شد.

جاوید اسماعیلی، مدیر بخش توسعه اندروید «بیسفون» گفت: ما برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت خود که جذب مخاطبان اولیه و معرفی اولیه سرویس بود از پروتکل‌های استاندارد استفاده کردیم اما در ادامه مسیر و با مشکلاتی که در حین توسعه به آن برخوردیم، تصمیم گرفتیم تا برای توسعه، پروتکل‌های اختصاصی خود را طراحی و توسعه دهیم که بتوانیم امکانات و قابلیت‌های جدیدی را به شکلی مناسب و سرعت بالاتر در اختیار کاربران قرار دهیم. از اولین مشکلات ما در استفاده از پروتکل‌های استاندارد، عدم پاسخگویی سرورها در تعداد درخواست‌های بالای ۲ میلیون کاربر بود که این موضوع می‌توانست در رشد بیسفون تأثیر به‌سزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: «بیسفون» اولین پیام‌رسان در دنیا بود که مفهوم «کانال» را در نرم‌افزار خود قرار داد اما به دلیل محدودیت‌های پروتکل‌های استاندارد امکان توسعه آن برایمان میسر نبود. مجموعه این مشکلات سبب شد که توسعه نسخه قدیمی «بیسفون» متوقف و همزمان با توسعه پروتکل اختصاصی خود، محصول جدیدی با عنوان «بیسفون پلاس» را آماده کنیم، آن هم در حالی که تعداد شرکت‌هایی که در دنیا از پروتکل اختصاصی برای پیام‌رسان خود استفاده می‌کنند کمتر از انگشتان یک دست بود. این محصول نیز در ابتدا با چالش‌های زیادی همراه بود که از مهمترین این مشکلات می‌توان به فرآیند انتقال اطلاعات کاربران استفاده کننده از «بیسفون» به «بیسفون پلاس» نام برد.

به گفته  اسمعیلی، از دیگر مشکلاتی که استفاده از پروتکل‌های استاندارد برای ما به‌وجود آورده بود محدودیت اجرای اپلیکیشن به صورت همزمان و مستقل بر روی نسخه‌های دسکتاپ، وب و دستگاه‌های موبایل و تبلت بود که موفق شدیم از سد آن عبور کنیم.

یکی دیگر از مدیران فنی بیسفون نیز در این گفت‌وگو تصریح کرد: با همکاری شبانه‌روزی تیم توسعه، موفق شدیم که این مشکل و سایر مشکلات را پشت سر گذاشته و حرکت خود را برای مهاجرت کاربران از «بیسفون» قدیمی به «بیسفون پلاس» آغاز کنیم و اکنون هر دو نرم‌افزار در دسترس کاربران است که در بازه زمانی چند ماه آینده، نسخه قدیمی و اولیه «بیسفون» به طور کامل از مارکت‌ها حذف و «بیسفون پلاس» به عنوان پیام رسان رسمی شرکت بیسفون در دسترس خواهد بود.

محسن مقدم درخصوص تعداد کاربران فعلی«بیسفون پلاس»، گفت: در حال حاضر و با توجه به اینکه هنوز در مراحل توسعه قرار داریم و هیچ کمپین تبلیغاتی را برای معرفی این محصول آغاز نکرده‌ایم، توانسته‌ایم میزبان حدود ۱۰۰ هزار کاربر فعال در «بیسفون پلاس» باشیم.

کارشناس توسعه بازار بیسفون نیز درباره خدمات سازمانی این پیام‌رسان گفت: در پی رشد استفاده از پیام رسان‌ها به عنوان محبوب‌ترین روش ارتباطی بین مردم، این شیوه ارتباطی به بخشی جدا نشدنی از عادات ارتباطی امروزه تبدیل شده است. فضاهای کاری و سازمانی نیز از این قضیه جدا نمانده‌اند و سازمان‌ها نیازمند راهکاری هستند تا علاوه بر حفظ امنیت برقراری ارتباطات درون سازمانی خود را به سرعت ارتباطات درون پیام رسان‌ها مقدور کنند.

سامی ابراهیمی، افزود: بیسفون سازمانی (BisPhone Enterprise) پاسخ گوی این نیازمندی سازمان‌ها خواهد بود. بیسفون سازمانی به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات پیام رسان سازمانی بومی، امنیت داده‌ها و ارتباطات سازمانی را فراهم می‌کند و می‌تواند بر روی زیرساخت‌های موجود در سازمان‌ها پیاده سازی شود و یا برروی سرورهای خود موجود در داخل کشور به سازمان سرویس ارائه کند.

وی  خاطر نشان کرد: همچنین سازمان‌ها می‌توانند ارتباطات خود را با اپلیکیشنی با نام و برند خود در سازمان انجام دهند و نیازمندی‌های متنوع ارتباطی خود را با خیالی آسوده از امنیت ارتباطات خود فراهم کنند. بیسفون سازمانی در تمامی پلتفرم‌ها در دسترس می‌باشد وعلاوه بر ویژگی‌های پایه پیام رسان‌ها امکاناتی مانند کانال‌های اطلاع رسانی، تماس تلفنی و سطوح دسترسی را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهند.

همچنین مدیراجرایی بیسفون، در ادامه این گفت‌وگو اظهار داشت: با توجه به امکانات و قابلیت‌های جدیدی که به منظور بهبود عملکرد «بیسفون پلاس» صورت گرفته است، به زودی امکان تماس با موبایل (App to GSM) در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. همچنین پس از عبور از این فاز، خدمات ویژه و منحصر به فردی برای کانال‌های تائید شده در بیسفون پلاس از خدمات مالی گرفته تا تبلیغاتی و .... اجرا خواهد شد و به تدریج در دسترس قرار خواهد گرفت.

میلاد موحدین درخصوص امکان App to GSM گفت: این امکان سبب می‌شود تا کاربران «بیسفون پلاس» می‌توانند با هر شماره‌ای از هر اپراتور همراه یا ثابت در دنیا با هزینه کمتری به نسبت تماس مستقیم ارتباط تلفنی برقرار کنند و این یکی از مزیت‌های «بیسفون پلاس» به نسبت سایر رقبا خواهد بود.

وی تاکید کرد: در چشم‌اندازی که برای بیسفون پلاس ترسیم شده، این پیام‌رسان یک پیام‌رسان سریع و ارزان خواهد بود، به اضافه اینکه با مذاکراتی که با مجموعه‌های خلاق دیگر در جریان است، به دنبال این هستیم که بیسفون پلاس، فراتر از یک پیام‌رسان عمل کند و در واقع پیام‌رسانی به اضافه خدمات مناسب و در دسترس برای زندگی روزمره و کسب و کارها در دسترس همه مردم قرار بگیرد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط