معرفی برترین شبیه‌سازهای اندروید برای PC

بهرام یوسفی

موارد بسیاری وجود دارد که شما در آن‌ها به یک شبیه‌ساز اندروید بر روی PC احتیاج پیدا می‌کنید. اول اینکه ممکن است کلا دستگاه اندرویدی نداشته باشید، یا اینکه بازی کردن روی PC برایتان راحت‌تر است و یا اینکه برنامه‌نویسی هستید که دوست دارید برنامه‌های نوشته شده به دست خود را روی آن‌ها امتحان کنید. در هر صورت باید یک شبیه‌ساز خوب برای اینکار انتخاب کنید و ما در این پست قصد داریم پنج نمونه از آن‌ها را به شما معرفی کنیم؛

  Bluestacks 3

Bluestacks را باید معروف‌ترین شبیه‌ساز اندروید محسوب کرد. نسخه دوم و سوم این برنامه تفاوت‌هایی دارند که بیشتر مربوط به انجام بازی و عملکرد بهتر بر روی سخت‌افزارهای مختلف است. این شبیه ساز هم نسخه ویندوز دارد و هم بر روی مک قابل دسترس خواهد بود. اگر چه از نظر اجرای سنگین کلیت شبیه‌ساز و گزینه‌های اضافی، Bluestacks 3 بهترین برنامه نخواهد بود، اما در اجرای درست و بدون نقص برنامه‌ها یا بازی‌ها بهترین است. مخصوصا که در نسخه سوم امکان اجرای چند بازی به صورت همزمان در آن فراهم شده و یک سرویس دانلود برنامه مخصوص به خود را نیز دارد. Bluestacks را می‌توانید به رایگان دانلود و استفاده کنید اما اگر می‌خواهید از دست تبلیغات آن خلاص شوید و یا اینکه به طور کامل از بازار اپلیکیشن‌های آن بهره‌مند شوید باید مبلغ دو دلار در ماه پرداخت کنید

  Droid4X

این برنامه در عوض Bluestacks سبک‌تر اجرا می‌شود و ظاهر ساده و کارایی معمولی دارد. Droid4X هم بیشتر بازار بازیکن‌ها را هدف قرار داده و امکاناتی برای هدایت بهتر بازی‌هایی که از چند لمس استفاده می‌کنند را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مهم‌ترین معضل این برنامه این است که بر روی تمامی سخت‌افزارها کار نمی‌کند و مشکل بزرگ‌تر اینکه مشخص نشده با کدام سخت‌افزارها مشکل دارد. باید برنامه را دانلود کنید و بر روی دستگاه خود امتحان کنید. اگر اجرا شد، از عملکرد آن راضی خواهید بود، مخصوصا اینکه برنامه‌‌های عمودی به خوبی و در اندازه‌ی درست در آن اجرا می‌شوند. Droid4X کاملا رایگان است.

  Android Studio's emulator

برنامه‌ای رایگان که خود گوگل آن را تایید کرده و ابزار متنوعی برای برنامه‌نویسان در آن تعبیه شده که به آن‌ها امکان تست بهتر بر روی اپلیکیشن‌های خود را می‌دهد. این برنامه را نباید گزینه مناسبی برای بازی یا اجرای برنامه‌ها به شمار آورد، بلکه Android Studio بیشتر به درد همان کسانی می‌‌خورد که قصد برنامه‌نویسی برای اندروید را دارند. نکته مهم در مورد این برنامه این است که نصب آن به شدت سخت و پیچیده خواهد بود، اما از طرفی استفاده از آن آسان و سبک است.

  MEmu

شاید برایتان عجیب باشد، اما به عنوان کسی که مدت‌هاست از شبیه‌سازهای اندرویدی استفاده می‌کند به شما پیشنهاد می‌کنم اگر خیلی امکانات ویژه و خاصی نمی‌خواهید حتما از MEmu استفاده کنید. یک شبیه‌ساز کاملا رایگان، با ظاهر و امکاناتی بسیار خوب که هم از چیپ‌های اینتل پشتیبانی می‌کند هم از چیپ‌های AMD (این امکان بین شبیه‌سازها کم‌یاب محسوب می‌شود). نکته مهم دیگر اینکه این شبیه‌ساز از نسخه‌های مختلفی از اندروید مثل Jelly Bean، Kit Kat و Lollipop پشتیبانی می‌کند. 

  AMIDuOS

در آخر اگر به دنبال یک شبیه‌ساز گرانقیمت هستید که بیشتر به درد برنامه‌نویسی برای اندروید می‌خورد، به سراغ AMIDuOS بروید. البته می‌توانید نسخه آزمایشی آن را تهیه کنید و یک ماهی آن را آزمایش کنید که اگر به کارتان آمد ۱۰ تا ۱۵ دلار برای نسخه بدون محدودیت آن پرداخت کنید. فقط در نظر داشته باشید که اگر چه امکانات بسیار خوبی در مورد ابزارهای آزمایش برنامه‌های اندروید برای آن موجود است، اما با اینکه بازی‌ها در AMIDuOS به خوبی اجرا می‌شوند اما امکان شایان ذکری برای انجام بهتر آن‌ها تعبیه نشده است.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط