موسسه اعتباری Equifax هک شد؛ اطلاعات ۱۴۳ میلیون کاربر لو رفت

میلاد احمدی

موسسه مالی اعتباری Equifax روز گذشته ضمن هشدار به تمامی کاربرانش به آن‌ها اعلام کرد که مورد حمله هکرها قرار گرفته و اطلاعات ۱۴۳ میلیون کاربر این موسسه در اختیار آن‌ها قرار گرفته است. در ادامه با پانوشت همراه باشید.

یک شرکت اعتباری به نام Equifax که مقر اصلی‌اش در جوریا واقع شده و مسئولیت حفاظت از اطلاعات مالی افرادی که برای دریافت اعتبار از موسسات مالی اقدام می کنند را عهده دار است روز گذشته اعلام کرد اطلاعات مالی بیش از ۱۴۳ میلیون نفر از کاربران‌اش در آمریکا، انگلیس و کانادا در اختیار هکرها قرار گرفته است.

به گزارش پانوشت و به نقل از وب‌سایت ریکود (لینک کامل)، شرکت اعتباری Equifax روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد این نفوذ امنیتی در ۲۹ جولای اتفاق افتاده و اکنون نیز با همکاری یک شرکت امنیت سایبری مشغول ارزیابی تاثیرات آن است اما تایید می‌کنیم که اطلاعات ۱۴۳ میلیون کاربر در کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا در اختیار هکرها قرار گرفته است.

اطلاعات فاش شده شامل اسامی، تاریخ تولد، شماره تامین اجتماعی، آدرس و گواهینامه مشتریان بوده است.

پس از انتشار این خبر ارزش سهام شرکت Equifax بیش از ۵ درصد کاهش یافت.

این شرکت همچنین اعلام کرده در حال مذاکره با قانونگذاران آمریکایی، انگلیسی و کانادایی است تا اقدامات لازم برای مشتریانی که اطلاعاتشان دزدیده شده را بگیرند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط