همه از اسکایپ جدید ناراضی‌اند!

بهرام یوسفی

باور کردنش برای خود مایکروسافت هم سخت است، اما نزدیک کردن اسکایپ که سال‌ها با یک ترکیب کم‌تر عوض شده مهمان دسکتاپ‌ها و گوشی‌های موبایل بود، به برنامه‌ای هم چون اسنپ‌چت، امتیازات این برنامه را در فروشگاه‌های مختلف تا حد یک ستاره کم‌تر کرده. یعنی کاربرها به شدت از سر و شکل جدید اسکایپ ناراضی‌اند.

با وجود این بازخوردها مایکروسافت در آپدیتی جدید چند ویژگی دوست داشتنی قدیمی مثل status را به اسکایپ بازگرداند اما اعلام کرد این طرح جدید اسکایپ است و به این صورت هم باقی خواهد ماند. اما برای همه این سوال پیش آمده که چرا مایکروسافت باید یک پیام‌رسان صوتی تصویری را به برنامه‌ای شبیه به اسنپ‌چت یا اینستاگرام بدل کند؟ حتی اگر کار به خوبی انجام شود که در اسکایپ اتفاقا این امکانات بسیار خوب در برنامه گنجانده شده و عملکرد خوبی دارد، فقط در صورت استفاده از آن روند گفتگوی اینترنتی به شدت کند می‌شود که این دقیقا چیزیست که کاربران از آن دوری می‌جویند.

اما بد نیست نگاهی به امتیازات اسکایپ بعد از عرضه قالب جدیدش بندازیم. در اپ‌استور آمریکا ۳.۵ ستاره این برنامه به ناگاه به ۱.۵ ستاره بدل شد! و اگر این برای شما قابل باور نیست کافی است نگاهی به اپ‌استور انگلیس بندازید. اسکایپ : ۱ ستاره! در پلی‌استور هم اوضاع بهتر نیست. بارها می‌توانید عبارت "بدترین آپدیت اسکایپ" را در بخش نظرات ببینید و به طور کلی یک ستاره از امتیازات این برنامه کسر شده است.

در هر صورت مایکروسافت متوجه بازخورد منفی برنامه شده و به تدریج در حال اضافه کردن بسیاری از قابلیت‌های قدیمی به برنامه‌ است. اما باید دید نهایتا این رویه جدید می‌تواند کاربران قدیمی و بی‌شمار اسکایپ را راضی کند.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط