۵ اپلیکیشن پرطرفدار ایرانی با بیشترین تعداد دانلود در کافه بازار

میلاد احمدی

بازار اپلیکیشن‌ها در سال‌های اخیر بسیار داغ‌تر از سال‌های گذشته است و توسعه دهندگان بیشماری روزانه اپلیکیشن‌های خود را روانه مارکت‌های نرم افزاری مختلف می‌کنند، اما در این بین سهم اپلیکیشن‌های ایرانی از میزان دانلودهای کاربران به چه میزان است؟

آیا تا به حال سری به "پرطرفدارترین‌ها، پربازدیدترین‌ها و یا پر دانلودترین اپلیکیشن‌های کافه بازار" زده‌اید؟

ما در این مطلب سعی داریم تا نگاهی داشته باشیم به ۵ اپلیکیشن پرطرفدار ایرانی که با میزان دانلود خود به بالاترین میزان دانلود کافه بازار رسیده‌اند، پس در ادامه با پانوشت همراه باشید تا نگاهی دقیق‌تر داشته باشید به این اپلیکیشن‌ها، نقد و بررسی آن‌ها و چرایی موفقیت آنها.

اپلیکیشن کافه بازار به تنهایی و با دارا بودن ۳۹.۹ میلیون دانلود به عنوان پردانلودترین اپلیکیشن ایرانی محسوب می‌شود، همین امر اعتماد توسعه دهندگان به کافه بازار را در پی دارد تا آن‌ها با نگاهی جدی‌تر به این مارکت ایرانی اپلیکیشن‌های خودشان را در قدم نخست در این فروشگاه نرم‌افزاری منتشر کنند.

کاربران ایرانی با انتخاب کافه بازار به علت‌هایی مشخص نظیر مسدود کردن دسترسی کاربران ایرانی از سوی گوگل به مارکت جهانی نرم‌افزارهای اندرویدی (پلی استور) نیازهای نرم‌افزاری خودشان را برای دستگاه‌های اندرویدی برطرف می‌کنند، شاید بتوان این محدودیت را به عنوان جدی‌ترین عامل رشد و موفقیت کافه بازار عنوان کرد اما به تنهایی نمیتواند عامل رشد کافه بازار در بین کاربران داخلی و چه بسا کاربران ایرانی ساکن در کشورهای خارجی دانست، لذا مواردی نظیر دسترسی راحت‌تر، زبان فارسی و پشتیبانی قابل قبول کافه بازار هم، در رشد و موفقیت این مارکت نقش اساسی و قابل توجهی را ایفا می‌کنند.

در زیر ما به ۵ اپلیکیشن پرطرفدار "ایرانی" کافه بازار اشاره‌ای خواهیم داشت و با نقد و بررسی‌هایی که در پانوشت روی این اپلیکیشن‌ها صورت دادیم به چرایی موفقیت این اپلیکیشن‌ها پاسخی در خور توجه داده‌ایم، پس اگر به دنبال کشف ۵ اپلیکیشن پرطرفدار ایرانی هستید این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد.

۱- دیوار

دیوار

اپلیکیشن دیوار با بیش از ۱۱ میلیون دانلود در صدر اپلیکیشن‌های پرطرفدار ایرانی قرار دارد.

اپلیکیشن دیوار که به عنوان بزرگترین مرکز تجارت الکترونیکی فعال بر روی پلتفرم‌های مبتنی بر iOS و اندروید فعالیت می‌کند امکان خرید و فروش بدون واسطه را برای کاربران در سراسر ایران فراهم می‌کند؛ کمتر کسی است که دیوار را نشناسد، ایده‌ی خوب این اپلیکیشن باعث شد تا خیلی زود فراگیر شود و مردم برای خرید و فروش و ارائه‌ی خدمات خود از آن استفاده کنند. دیوار این گونه خود و خدماتش را معرفی می کند: "دیوار نیازمندی‌های همراه میلیون‌ها ایرانی، با درج نزدیک به ۱۰۰ هزار آگهی رایگان در روز از سوی شما کاربران است. آگهی‌هایی که از طریق دستگاه‌های اندروید، آیفون و وب‌سایت دیوار دریافت می‌شوند." نقد و بررسی جامع این اپلیکیشن پرطرفدار را می‌توانید در اینجا بخوانید.

 

۲- اذان‌گوی باد صبا

بادصبا

اپلیکیشن تقویم بادصبا با بیش از ۸ میلیون دانلود به عنوان دومین اپلیکیشن پرطرفدار ایرانی در کافه بازار شناخته می‌شود.

اپلیکیشن تقویم باد صبا به عنوان پرطرفدارترین اپلیکیشن کاربردی در حوزه زمان و تاریخ در بین ایرانی‌ها محسوب می‌شود و کاربرانی که از این اپلیکیشن تمام ایرانی استفاده می‌کنند در اغلب موارد اعلام رضایت کامل خود را نسبت به عملکرد و قابلیت‌های این نرم‌افزار عنوان کرده‌اند. اپلیکیشن تقویم اذان گو بادصبا در یک جمله تقویمی مذهبی است که علاوه بر نمایش امکانات یک تقویم معمولی، فرا رسیدن وقت نماز را نیز به کاربران خود اطلاع رسانی می‌کند. شما می‌توانید نقد و بررسی این اپلیکیشن مذهبی را در اینجا بخوانید.

 

 ۳- جعبه ابزار

جعبه ابزار

اپلیکیشن جعبه ابزار با بیش از ۶ میلیون دانلود به عنوان سومین اپلیکیشن پرطرفدار ایرانی در کافه بازار شناخته می‌شود.

اگر در زندگی شغلی‌تان مدام با حساب کتاب‌های فنی طرف هستید، اپلیکیشن «جعبه ابزار» با جمع کردن همه ابزارهای احتمالی مورد نیاز شما، از نصب بسیاری از آن‌ها بی‌نیازتان می‌کند. از ابزار‌های مهندسی گرفته تا مبدل‌ها و ابزارهای اندازه‌گیری را می‌توانید در اپلیکیشن «جعبه ابزار» پیدا کنید. میزان دانلود این اپلیکیشن و در کنار هم قراردادن نظرات منتشر شده برای این اپلیکیشن تمام ایرانی خود می‌تواند به تنهایی گواه بر قابل قبول بودن این اپلیکیشن باشد. شما می‌توانید نقد و بررسی کامل این اپلیکیشن را در اینجا بخوانید.

 

 ۴- آپارات

آپارات

اپلیکیشن آپارات با بیش از ۴ میلیون دانلود به عنوان چهارمین اپلیکیشن پرطرفدار ایرانی در کافه بازار شناخته می‌شود.

تحولات در عصر حاضر که به عصر تکنولوژی معروف است به سرعت رقم میخورند، بطوریکه شبکه‌های اجتماعی فرصت‌های بهتری را در راستای بهره‌وری و همگام سازی با تحولات روز پدید آورده‌اند. شبکه‌های اجتماعی نیز در عصر حاضر همواره به عنوان یکی از اصلی‌ترین راه‌های ارتباطات جمعی مد نظر قرار گرفته‌اند. اپلیکیشن آپارات، نامی که حتما آن را شنیده‌اید، با دانلودی بیش از ۴ میلیون دانلود و نصب فعال در کافه بازار به عنوان یکی از ۵ اپلیکیشن برتر ایرانی این فروشگاه نرم افزاری محسوب می‌شود. نقد و بررسی این اپلیکیشن را می‌توانید در اینجا بخوانید.

 

۵- تلگرام فارسی (غیر رسمی)

تلگرام فارسی

اپلیکیشن تلگرام فارسی با بیش از ۳ میلیون دانلود یکی دیگر از عناوین ۵گانه پردانلودترین‌های کافه بازار است.

در حال حاضر اپلیکیشن تلگرام یکی از بهترین و امن‌ترین پیام‌رسان‌های موجود در بازار است که توانسته در مدت زمان کوتاهی بین کاربران ایرانی از محبوبیت چشم‌گیری برخوردار شود؛ نزدیک به سه سال پیش بود که اپلیکیشن پیام رسان تلگرام روانه بازار شد، کمتر کسی در آن زمان فکرش را می‌کرد که روزی برسد از این اپلیکیشن به عنوان پرطرفدارترین اپلیکیشن پیام‌رسان نزد ایرانی‌ها یاد شود.

محبوبیت بیش از حد تلگرام، توسعه‌دهندگان ایرانی را به این واداشت که به فکر عرضه نسخه ایرانی این اپلیکیشن بیافتند و با ارتقاء و ایجاد تغییراتی در جهت شخصی‌سازی آن، برنامه‌ای به مراتب محبوب‌تر روانه بازار کنند؛ اپلیکیشن تلگرام فارسی یکی از همین برنامه‌هاست که توسط گروه پرشین فاکس طراحی و پیاده‌سازی شده است. نقد و بررسی این اپلیکیشن را می‌توانید در اینجا بخوانید.

 

ما در پانوشت معتقدیم هر اپلیکیشن یک پانوشت دارد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط