Evo 2017: نگاهی به بزرگ‌ترین مسابقات بازی‌های مبارزه‌ای

بهرام یوسفی

هر ساله لاس‌وگاس میزبان Evo 2017 است. جایی که بهترین بازیکنان بازی‌های مبارزه‌ای دور هم جمع می‌شوند تا در عناوین مختلف مهارت خود را به رخ دیگران بکشند. خوشبختانه این مسابقات به صورت مستقیم در چند بخش مختلف پخش خواهد شد تا کاربران در سراسر دنیا مبارزات را به صورت آنلاین تماشا کنند. اما نگاهی بندازیم به عناوینی که قرار است در Evo 2017 بازی شوند.

STREET FIGHTER 5

در بدو شروع این همایش، Evo بر پایه Street Fighter بنا شد و کپکام بازیکن‌های مطرح دنیا را هر ساله جمع می‌کرد تا با یکدیگر مبارزه کنند. با توجه به شیوه‌ی ساده‌ی بازی‌های کپکام و مبارزات سریع، خیلی زود این همایش به شهرت جهانی رسید تا بازی‌های دیگر این شرکت و دیگر شرکت‌ها نیز به آن اضافه شوند. مطمئنا مهم‌ترین بازی Evo 2017 این عنوان خواهد بود و پخش زنده آن بیشتر از هر بخش دیگری بیننده خواهد داشت.

ULTIMATE MARVEL VS.‎ CAPCOM 3

کپکام سال پیش قوی‌ترین شخصیت‌های موجود در دنیای مارول و بازی‌های کپکام را دور هم جمع کرد تا عنوان سوم مارول در مقابل کپکام را تولید کند. حالا هم با یک بازی بسیار سریع مواجهیم که هر کدام از شخصیت‌ها وزن بالایی از نظر تکنیک و ضربات دارند و بازی‌ها به شدت هیجان انگیزند. نکته قابل تامل شباهت زیاد مبارزات به Street Fighter است که باعث شده بسیاری از بازیکنان آن رشته، در این بخش هم شرکت داشته باشند.

TEKKEN 7

بر خلاف سلیقه ایرانی‌ها، تیکین بازی اول سبک مبارزه‌ای در جهان محسوب نمی‌شود و همیشه زیر سایه Street Fighter قرار دارد، اما هنوز جزو مهم‌ترین بخش‌های Evo محسوب می‌شود. شیوه کاملا متفاوت مبارزات باعث می‌شود شکل دیگری از مسابقات مبارزه‌ای را در این بازی شاهد باشیم.

GUILTY GEAR XRD: REV 2

مبارزات شلوغ و افکت‌هایی که تمام صفحه را پر می‌کنند هم امسال جایگاهی در مسابقات دارند. مخصوصا با این سطح از موفقیت‌هایی که به Guilty Gear به دست آورده نادیده گرفتن آن کار سختی است. اما این نکته را نباید فراموش کرد که با توجه به شلوغی زیاد اما هنوز پایه مبارزه‌های این بازی بر پایه زدن تکنیک‌ها با دکمه‌های مختلف است، درست اتفاقی که در بازی‌های کپکام هم می‌افتد.

BLAZBLUE CENTRAL FICTION

پدیده بازی‌های مبارزه‌ای هم اینجاست! BLAZBLUE که به ناگاه از یک بازی متوسط به یکی از ارکان اصلی بازی‌های مبارزه‌ای بدل شد نیز مسابقات مخصوص به خود را در آخر هفته هتل Mandalay Bay بر پا می‌کند. سبک انیمه‌ای و مبارزات به شدت پیچیده از مهم‌ترین خصایص این عنوان محسوب شده که به کل با تمامی‌بازی‌های مبارزه‌ای سال متفاوت است.

SUPER SMASH BROS

دو نسخه متفاوت از این عنوان در Evo 2017 حضور خواهد داشت. یکی نسخه MELEE که در واقع برای دستگاه‌های CRT TV عرضه و به شدت محبوب بازیکن‌ها شد و دیگر نسخه WII U که باعث شده این کنسول هم نماینده‌ای در این مسابقات داشته باشد. در هر صورت دیدن مبارزات مختلف بین شخصیت‌های شرکت نینتندو بسیار جذاب است مخصوصا اگر به درگیری‌های سریع SUPER SMASH BROS آشنایی داشته باشید.

INJUSTICE 2

این روزها که دوباره مورتال کمبات از گردونه بازی‌های مبارزه‌ای کنار رفته، شرکت سازنده‌اش با "بی‌عدالتی" در حال شکستن رکوردهای فروش است. عنوانی که در آن ابرقهرمانان و ابرشروران دنیای کمیک‌های DC به جان هم می‌افتند. گرافیک عالی، تم تاریک، داستانی قوی و گیم‌پلی به شدت سخت از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی به شمار می‌روند و پیش‌بینی می‌شود پخش زنده این مسابقات از پرطرفدارترین بخش‌های Eco 2017  باشد.

در کنار مسابقات اصلی همیشه بخش‌های جانبی هم هستند که بازی‌های دیگر در آن‌ها جریان دارد. بازی‌هایی مثل Persona 4، Catherine، Gundam Versus، Koihime Enbu و ... . این مسابقات از امشب آغاز و در کل دو روز جریان دارد. 

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط