Model X حالا یکی از برترین خودروهای تولید شده‌ی تسلا است

بهرام یوسفی

شرکت Novitec ید طولایی در بهینه کردن ماشین‌هایی دارد که کارخانه‌های معتبر طراحی آن را به اتمام رسانده‌اند. شرکت‌‌های بزرگی همچون فراری، لامبورگینی یا حتی رویز رویس مدل‌های زیادی را سالانه روانه این موسسه می‌کنند تا پیشنهاداتی برای هر چه بهتر کردن ماشین خود قبل از تولید انبوه داشته باشند. در این میان شرکت معروف تسلا که کار تولید خودروهای تمام الکترونیک را انجام می‌دهد Model X را به این شرکت ارسال کرد تا نگاه بهتری به آن بندازند.

نکته جالب در مورد این مدل این است که Novitec ابتدا برای ارزیابی عملکرد این ماشین، Model X را روانه‌ی تونل باد کرد. در پایان کار مشخص شد کار طراحان فنی این مدل اینقدر خوب بوده که Novitec تغییرات زیادی در سیستم فنی ماشین اعمال نکرد و در نهایت بیشتر به تغییر در طراحی بدنی ماشین پرداخت. تست‌های تونل باد نشان می‌دهد که ۰ تا ۱۰۰ این ماشین کم‌تر از ۲.۹ ثانیه طول می‌کشد که این ماشین را تا رده سوپرماشین‌های چند میلیون دلاری که زیر پای فوتبالیست‌هاست بالا می‌برد.

اما در طراحی بدنه انگار تغییرات زیادی اعمال شده. بدنه هنوز همان عرض زیاد نسخه اصلی را دارد اما کمی چهره جذاب‌تری گرفته و از نظر کارایی نیز تغییرات ریز و درشتی از جلو، درب‌ها و انتهای ماشین اعمال شده است.

با توجه به کارایی، ظاهر و عمکلرد مصرفی، تسلا توانسته بار دیگر با Model X یک گام ماشین‌های الکترونیک را به جلو ببرد.

چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی مقاله‌های مرتبط