نقد و بررسی سرویس چند رسانه‌ای راویتل

میلاد احمدی

امروز قصد داریم شما را با یکی دیگر از سامانه‌های پخش محتوای چند رسانه‌ای آشنا کنیم که پل ارتباطی شما را به دنیایی از محتوای مستند فراهم می‌سازد. این سامانه را می‌توانید با نام راویتل از طریق دو بستر وب سایت و اپلیکیشن دریافت کنید. ویدئوهای راویتل در دسته‌های مختلفی همچون «علوم، طبیعت، ورزش، سلامت، تکنولوژی، حوادث، مذهبی و عجایب» از هم تفکیک شده و متناسب با کیفیت اینترنت کاربران در سه سطح متوسط، خوب و عالی در دسترس قرار می‌گیرند.

کاربران با نصب نرم افزار و یا ورود به وب سایت فوق به راحتی می‌توانند تمام ویدئوهای رایگان را مورد مشاهده قرار دهند. البته جهت تحقق این امر می‌بایست حق اشتراک دریافت کرده و از این طریق با کم‌ترین قیمت، کم‌ترین مصرف اینترنت و در هر مکان و هر زمان، به کلیه ویدئوهای رایگان دسترسی داشت. 

پس از نصب برنامه می‌بایست نسبت به ثبت حساب کاربری خود از طریق شماره موبایل همراه اول و به دنبال آن تایید کد احراز هویت اقدام کنید. این کد در واقع رمز عبور شما در نظر گرفته شده است. البته این امکان به شما داده می‌شود که به عنوان میهمان وارد نرم افزار شده و به گشت و گذار بپردازید و سپس در صورت تمایل نسبت به ثبت نام اقدام کنید. چنانچه از مشترکین دائمی همراه اول هستید، روزانه مبلغ ۵۰۰ تومان به عنوان حق اشتراک بر روی قبض موبایلتان صادر می‌شود و اگر از کاربران اعتباری این اپراتور هستید، همین مبلغ به صورت روزانه از شارژ شما کسر خواهد شد. 

رابط کاربری راویتل به صورت جذاب، باکیفیت و ساده طراحی شده، به طوری که دسترسی به کلیه امکانات به راحتی و از طریق صفحه اصلی یا همان «خانه» صورت می‌گیرد. جهت سهولت در دسترسی شما، کلیه ویدئوهای موجود در این بخش به وسیله فیلترهایی همچون «پیشنهاد راویتل، پربازدیدترین مستندها و جدیدترین‌ها» از هم تفکیک شده‌اند. همچنین در صورتی که تمایل داشتید مستنداتی را در موضوع خاصی مورد مشاهده قرار دهید، بخش «دسته بندی» که دسترسی به آن از طریق نوار ابزار موجود در پایین نرم افزار میسر می‌شود، به کارتان خواهد آمد.

از جمله امکانات کاربردی که در هر بخش از ویدئوها قابل مشاهده است، می‌توان به «اشتراک گذاری و افزودن به لیست علاقه‌مندی‌ها» اشاره کرد.

• چنانچه تمایل داشتید ویدئویی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، آیکون اشتراک گذاری شما را در ارسال مستقیم آن از طریق شبکه‌های اجتماعی یاری خواهد کرد.

• چنانچه ویدئویی مورد پسندتان قرار گرفت و تمایل داشتید در آینده نیز آن را مورد مشاهده قرار دهید، کافیست با لمس آیکون مربوطه به لیست گلچین شده خود اضافه کنید تا راحت‌تر و سریع‌تر در دسترستان قرار گیرند.

• محتوای راویتل به حدی کامل و جامع است که امکان نیافتن ویدئوی مورد نظرتان وجود دارد؛ چنانچه به دنبال ویدئوی خاصی هستید، موتور جستجوی نرم افزار شما را در راحت‌تر و سریع‌تر یافتن آن یاری خواهد کرد.

CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎